Înfrângere pentru PAOK Salonic în campionatul Greciei. Răzvan Lucescu şi Alex Mitriţă, învinşi de Cristian Ganea

PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu şi la care evoluează Alexandru Mitriţă, a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0, de echipa lui Cristian Ganea, Aris, într-un meci din play-off-ul campionatului Greciei.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Doukoure, în minutul 17.

La oaspeţi, Mitriţă a fost titular şi a jucat până în minutul 74, în timp ce Ganea a fost integralist la gazde.

În minutul 71, de la PAOK a fost eliminat Mihaj, astfel că formaţia pregătită de Răzvan Lucescu a evoluat în inferioritate numerică în ultimele două de minute ale meciului.

PAOK Salonic ocupă locul doi în clasament, cu 59 de puncte, în timp ce Aris este pe 3, cu 53 de puncte. Lider este Olympiakos, care are 71 de puncte.

Afla mai multe despre: razvan lucescumitritaganeapaok