Înfrângere pentru Viitorul în amicalul cu Velje! Calcan a debutat la constănţeni. Echipa folosită de Gheorghe Hagi

Viitorul fost învinsă de formaţia daneză Velje, scor 0-1, într-o partidă amicală disputată astăzi, în Antalya.

• Singurul gol al partidei a fost înscris de Sousa, în minutul 65.

Hagi s-a folosit de această partidă pentru a oferi minute mai multor jucători şi a profitat de ocazie pentru a-l debuta pe Andreas Calcan, jucător proaspăt transferat.

Pe parcurs au intrat mai mulţi tineri, iar constănţenii au încheiat meciul cu patru jucători care nu au ajuns încă la vârsta majoratului.

Viitorul a trimis mingea de două ori şi în bară, prin Drăguş, în minutul 7, şi Eric în minutul 90.

FC Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Cojocaru - Leca, Artean, Ghiţă, Artean, Boboc - Ciobanu, Iacob, Achim - Tîrcoveanu, Drăguş, Calcan. Au mai intrat: Şerban - Eric, Casap, Neciu, L. Munteanu, Pitu, Grosu, Mălăele.

Velje (antrenor): Baiza - Molgaard, R. Lauritsen, Emmerson, Amundsen - Ramadani, Hebo (17 Schoop) - Mucolli, Yurchenko, Jacobsen - Sousa. Au mai intrat: Hagelskjaer - M. Lauritsen, Davidsen, Gundelund, Ilic, Hallberg, Hetemi, Dangaard.