Înfrângere surprinzătoare suferită de PSG. Ce s-a întâmplat ultima dată când campioana Franţei a pierdut un meci în luna august

PSG

PSG a fost învinsă, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), de Rennes, în etapa a doua din Ligue 1.

Cavani a dechis scorul pentru campioana Franţei, în minutul 36, cu singurul şut pe poartă al parizienilor din acest meci, dar Rennes a întors scorul în minutele 44 şi 48, prin Niang şi Del Castillo.

Atacantul brazilian Neymar nu a făcut parte din lot, fiind accidentat.

Este pentru a treia oară când PSG pierde în luna august de când a fost preluată de investitori din Qatar. În precedentele două ocazii, în sezoanele 2011-2012 şi 2016-2017, echipa din Paris nu a câştigat campionatul.

Afla mai multe despre: psgfranta