Inter Milano continuă seria egalurilor. Milanezii au remizat cu echipa lui Stoian, Crotone

Inter Milano

Formaţia Internazionale Milano a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa lui Adrian Stoian, Crotone, într-un meci din etapa a XXIII-a a campionatului Italiei.

Pentru milanezi este al patrulea rezultat consecutiv de 1-1 şi al optulea joc consecutiv fără victorie (trei înfrângeri şi cinci remize, una de 0-0, în cupă şi în campionat).

Golul gazdelor a fost marcat de Martins, în minutul 23. Pentru Crotone a înscris Barberis, în minutul 60.

Adrian Stoian a intrat pe teren în minutul 77.

Tot sâmbătă, Sampdoria a remizat cu Torino, scor 1-1. Au înscris Torreira ’11 pentru Sampdoria şi Acquah ’25 pentru oaspeţi. Autorul golului echipei Torino a fost eliminat în minutul 73.

Partidele Hellas Verona – AS Roma, Atalanta – Chievo Verona, Bologna – Fiorentina, Cagliari – SPAL, Juventus Torino – Sassuolo, Udinese – AC Milan şi Benevento – Napoli au loc duminică, iar meciul Lazio Roma – Genoa se va disputa luni.

Afla mai multe despre: serie ainter milanocampioantul italiei,