Inter Milano, cu Ionuţ Radu rezervă, a câştigat Supercupa Italiei. Victorie în prelungiri în meciul cu Juventus

Inter Milano

Internazionale Milano, cu Ionuţ Radu rezervă, a câştigat Supercupa Italiei, învingând echipa Juventus Torino, cu scorul de 2-1 după prelungiri, pe stadionul Giuseppe Meazza din Milano.

Inter Milano este campioana en titre din Serie A, iar Juventus este câştigătoarea Cupei Italiei în 2021.

Juventus a condus cu 1-0, prin golul marcat de McKennie în minutul 25. Pentru Inter au înscris Martinez ‘35 şi Sanchez ‘120+1.

Pentru Inter este al şaselea astfel de trofeu, după cele obţinute în 1989, 2005, 2006, 2008 şi 2010.

Afla mai multe despre: inter