Internaţionalul lui Sepsi, fair play după finala Cupei: "Nu am demonstrat că meritam să câştigăm, nu ne-am făcut jocul!"

Sepsi Sf. Gheorghe

Jucătorii echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe au afirmat, miercuri seară, că sunt dezamăgiţi pentru că nu au reuşit să câştige Cupa României în faţa celor de la FCSB.

FCSB a câştigat Cupa României, primul trofeu după cinci ani, după ce a învins, miercuri, pe Stadionul Ilie Oană din Ploieşti, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Sepsi Sfântu Gheorghe.

Golul a fost marcat de Denis Man, în minutul 65, după o gravă eroare defensivă a adversarilor.

"Ne pare rău că nu am putut mai mult, dar sperăm să facem o figură frumoasă în campionat. Nu am demonstrat că meritam să câştigăm Cupa, nu ne-am făcut jocul. Toţi am greşit,. Sper să ne salvăm de la retrogradare în acest an", a declarat Florin Ştefan, fundaşul stânga al formatiei Sepsi Sf, Gheorghe

Bouhenna (Sepsi) a fost eliminat, în minutul 80, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

În urma acestui succes, FCSB şi FC Botoşani şi-au asigurat participarea în preliminariile Ligii Europa, sezonul viitor.

Afla mai multe despre: florin ştefan