Ioan Andone, moment de sinceritate: ”La Dinamo e un dezastru”

Dinamo București

Formaţia Hermannstadt a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 4-0, echipa Dinamo, într-un meci din etapa a 13-a a Superligii.

Ioan Andone a recţionat după ce Dinamo a pierdut cu 4-0 la Sibiu

Golurile au fost marcate de Balaure ‘5, ’53, Jipa ’19 şi Alhassan ‘90+1

În minutul 2, a fost anulat după consultarea VAR un gol al dinamoviştilor (Gregorio), pentru ofsaid.

Ioan Andone, fostul mare dinamovist, a vorbit despre situaţia echipei Dinamo şi a ajuns la o concluzie: Ovidiu Burcă nu merită să fie demis!

”E dezastru dacă ar fi să ne luăm după scor. Să ţinem totuşi cont că Dinamo a jucat cu o superechipă, candidată sigur la play-off. Au antrenor foarte bun, pe Măldărăşanu, şi un preşedinte capabil, Dani Coman. Ei au construit o formaţie foarte competitivă care pasează, conduce jocul.

Dinamo are probleme mari în atac, nu marchează. Au avut 6 meciuri cu un singur gol. Burcă să rămână până la finalul anului. El a făcut lotul, el îi cunoaşte, dar are nevoie de trei-patru jucători să nu retrogradeze.

Ei se bat cu UTA, care ia puncte, şi Iaşiul ia puncte. Dinamo nu ia. Să vedem însă ce vor spune specialiştii despre golul anulat din primele minute pentru că putea schimba soarta meciului”, a spus Ioan Andone, citat de iamsport.

Echipele care au evoluat:

• Hermannstadt: Căbuz – Butean, V. Găman, I. Stoica (Bejan ’72), P. Medina – Jipa, Mino Sota (Biceanu ’65), Alhassan, Balaure (Oroian ’65) – Neguţ (Iancu ’46), D. Paraschiv (Fonseca ’84). Antrenor: Marius Măldărăşanu
  • Dinamo: Golubovic – Cr. Costin, Lucas Alves, Homawoo, Amzăr – N. Roşu (Iglesias ’59), Larrucea (Politic ’33), Bena, Ilic – Gregorio (Ghezali ’70), Abdallah (Bani ’59). Antrenor: Ovidiu Burcă

Afla mai multe despre: dinamoioan andoneovidiu burcă