Ionuţ Radu, trei goluri în şapte minute! Portarul naţionalei, fără şanse în faţa ofensivei Parmei. La final, Genoa a pierdut cu 1-5

Portarul român, Ionuţ Radu a primit trei goluri în prima repriză a meciului cu Parma.

Românul nu a avut şanse în faţa atacanţilor adverşi. Recitalul Parmei a început în minutul 38, când Kucka l-a învins pentru prima dată pe Ionuţ Radu.

Până la pauză, Cornelius a marcat o ”dublă” şi a dus scorul la 3-0 pentru formaţia gazdă.

Acelaşi Cornelius a marcat pentru 4-0 imediat după pauză.

Parma a mai marcat odată în minutul 79 prin Kukusevski.

Genoa a început partida în formula: Radu – Goldaniga, Zapata, El Yamiq - Ghiglione, Lerager, Schone, Radovanovic, Pajac - Kouamé, Pandev

Afla mai multe despre: ionuţ radu