Ionuţ Voicu, contrariat de decizia luată de Kovacs la partida Dinamo - Craiova: ”Este păcat”

Formaţia Rapid a încheiat la egalitate, scor 3-3, meciul amical susţinut, luni, la Bucureşti, în compania echipei israeliene Hapoel Haifa, la care este legitimat şi Gabriel Tamaş.

”Este un rezultat bun pentru noi, pentru că am întâlnit o echipă foarte bună, jucătorii lor primesc nişte salarii foarte mari în comparaţie cu noi.

Ştim că o să ne fie greu, dar vrem să promovăm cu orice preţ”, a spus Ionuţ Voicu la finalul partidei.

Despre drama prin care a trecut Neagoe: ”Nu, cu siguranţă nu. S-a zbârlit pielea pe mine. Mi-a fost antrenor. Este păcat că o asemenea tragedie să nu oprească un meci de fotbal. Până la urmă este o joacă între 22 de jucători. Chiar dacă sunt suporteri în tribună şi ei ar trebui să înţeleagă că viaţa unui om e întotdeauna mai presus decât un joc de fotbal”, a mai  spus Voicu.

În minutul 25, partida dintre Dinamo şi Craiova a fost întreruptă după ce tehnicianului dinamovist Eugen Neagoe i s-a făcut rău pe bancă. Neagoe a primit îngrijiri câteva minute, iar după aproximativ un sfert de oră a fost dus cu ambulanţa la spital şi jocul s-a reluat.

Afla mai multe despre: fotbalrapid,