Irina Begu, OUT de la Hobart după un meci de mare luptă! A condus în ambele seturi, dar n-a putut profita

Irina Begu, locul 76 WTA, a fost învinsă, miercuri, cu scorul de 7-5, 7-5, de Anna Karolina Schmiedlova din Slovacia, locul 77 WTA, în sferturile de finală ale turneului de la Hobart.

Românca a avut 5-3 în primul set şi 4-1 în al doilea, cu avantaj de două break-uri, dar a cedat partida, după o oră şi 47 de minute de joc.

În penultimul act, Schmiedlova o va întâlni pe jucătoarea elveţiană Belinda Bencic, locul 55 WTA, care a întrecut-o, în sferturi, pe ucraineanca Daiana Iastremska, locul 59 WTA, cu 7-6 (2), 6-3.

Calificarea în sferturi este recompensată în Tasmania cu un premiu de 6.175 de dolari şi cu 60 de puncte WTA.

Afla mai multe despre: irina beguwtahobart