Irina Begu şi Monica Niculescu, calificate în sferturi la dublu Thailand Open. Sunt în optimi şi pe tabloul de simplu

Calificate în turul secund la simplu, Begu şi Niculescu s-au calificat în sferturi pe tabloul de dublu după o victorie în faţa unei perechi din China.

Perechea Irina Begu/Monica Niculescu s-a calificat, marţi, în sferturile de finală ale probei de dublu la Thailand Open, turneu cu premii de 250.000 de dolari.

Begu şi Niculescu au trecut în runda inaugurală de perechea chineză Xinyu Jiang/Qianhui Tang, scor 7-5, 6-3, într-un meci care a durat o oră şi 25 de minute.

În sferturi, Begu şi Niculescu vor juca în compania perechii Kurumi Nara/Saisai Zheng (Japonia/China).

Begu şi Niculescu s-au calificat luni, în optimi, pe tabloul de simplu. O întâlnire între cele două ar fi posibilă în finala competiţiei din Tailanda.

Afla mai multe despre: victriebeguniculescuhua hin