Istanbul BB, în premieră campioană a Turciei. Silviu Lung şi Săpunaru au fost martori la această performanţă. Portarul român a apărat un penalty

Istanbul Başakşehir a câştigat titlul în Turcia, duminică, după ce a învins în etapa a XXXIII-a a campionatului echipa lui Silviu Lung şi Cristian Săpunaru, Kayserispor, scor 1-0.

Golul a fost marcat de Tekdemir, în minutul 19.

Lung a apărat în minutul 36 un penalti executat de Visca.

Săpunaru şi Lung au fost integralişti.

Meciul a fost întrerupt de două ori în repriza secundă, în total aproape jumătate de oră, din cauza unor pene de curent.

Tot duminică, Sivasspor, cu Paul Papp rezervă, a învins pe teren propriu echipa lui Bogdan Stancu, Genclerbirligi, scor 2-0. Stancu a jucat până în minutul 80.

Afla mai multe despre: istanbul bbturciasuper lig