Jaqueline Cristian a fost eliminată în două ore şi jumătate de Sofia Kenin. Românca a avut minge de meci în setul doi

Jucătoarea Jaqueline Cristian, locul 174 mondial, a fost eliminată, joi, de favorita principală, sportiva americană Sofia Kenin, numărul 5 WTA, în turul doi al turneului de la Lyon, cu premii totale de 275.000 de dolari.

Kenin, care a câştigat în acest an Australian Open, s-a impus cu scorul de 6-7 (5), 7-5, 6-4, în două ore şi 31 de minute. Cristian a avut minge de meci în setul doi.

Sofia Kenin o va întâlni în sferturile de finală pe sportiva franceză Oceane Dodin, numărul 130 mondial.

Afla mai multe despre: jaqueline cristiansofia kenintenis