Jorge Costa după eşecul usturător cu Sepsi: ”Nu meritam nici măcar un punct. La pauză schimbam 8 jucători dacă puteam!”

Gaz Metan Mediaș

Gaz Metan Mediaş a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, de echipa Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a XIII-a a Ligii I.

Vaşvari, Petrila şi Aganovic au marcat golurile oaspeţilor. La finalul meciului, tehnicianul formaţiei Gaz Metan Mediaş, Jorge Costa, s-a declarat dezamăgit de evoluţia echipei sale:

”Este un rezultat greu de digerat, nu am meritat să câştigăm, nu am meritat să luăm niciun 1 punct, dar rezultatul este dureros. În ultimele două spătpmâni toată presa a vorbit despre anumiţi jucători. Dacă cineva vedea acest joc, ei nici măcar în divizia a 3A nu pot juca. Astăzi, ca să fiu sincer, dacă aş fi putut schimba la pauză 6-7-8 jucători, aş fi făcut-o. Mai sunt două jocuri în care ei trebuie să îmi arate ce vor şi ce pot, pentru că dacă nu mai vor le vom deschide uşa şi pot pleca oricând vor” a explicat Jorge Costa, după meci.

Afla mai multe despre: sepsigaz metanjorge costa