Jorge Sampaoli a răbufnit după Marseille - Galatasaray: ”A fost jenant” Fanii au făcut scandal sub ochii lui Cicâldău şi Moruţan

Antrenorul lui Marseille, Jorge Sampaoli a răbufnit după ce partida cu Galatasaray a fost oprită din cauza fanilor.

În prima repriză, jocul dintre Marseille şi Galatasaray a fost întrerupt aproximativ opt minute din cauza petardelor şi fumigenelor aruncate de fani.

„Ce s-a întâmplat ieri a fost jenant” a spus Sampaoli, tehnicianul formaţiei Olympique Marseille.

”Pentru a stopa astfel de gesturi, trebuie să dictezi sancţiuni exemplare” a completat antrenorul francezilor. ”Meciul trebuia oprit şi nu ar fi trebuit să mai continue. Altfel nu putem opri violenţele din tribune. Vrem să facem din asta o obişnuinţă? Dacă nu, ar trebui să luăm măsuri drastice. Familiile trebuie să asiste la meciuri în siguranţă”, a mai spus Sampaoli, într-o conferinţă de presă.

Formaţia Galatasaray, la care joacă Olimpiu Moruţan şi Alexandru Cicâldău, a remizat, joi seară, în deplasare, scor 0-0, cu echipa Olympique Marseille, într-un meci din grupele Ligii Europa. Cicâldău a fost integralist, iar Moruţan a jucat până în minutul 72.

Afla mai multe despre: jorge sampaoli