Jose Mourinho, confuz, după ce a văzut meciul de pe Arena Naţională! "Deschamps a făcut o greşeală la care şi acum mă gândesc!" Ce a spus antrenorul Romei

EURO 2020

Franţa a fost eliminată de la EURO, în optimi, de către Elveţia,

Partida a avut loc pe Arena Naţională şi a ajuns până la loviturile de la 11 metri. Starul lui PSG, Mbappe, a ratat penalty-ul decisiv, iar Elveţia s-a calificat în sferturile de finală ale Campionatului European.

Elveţienii au revenit de la 3-1, iar Didier Deschamps a făcut în finalul meciului o schimbare pe care antrenorul portughez nu o înţelege. Selecţionerul francez l-a trimis în teren pe Sissoko în locul lui Griezmann, iar această mutare ar fi dus la eliminarea campionilor mondiali, după cum susţine fostul antrenor de la Spurs.

"Asta este o greşeală imensă!"

"Cred că Franţa s-a relaxat prea devreme. După golul lui Pogba, au început să se distreze. De asemenea, Deschamps a făcut o greşeală la care şi acum mă gândesc. Când faci o schimbare în minutul 89, când ştii că vin prelungirile, şi îl scoţi pe Griezmann, unul dintre cei mai buni jucători, pentru a-l introduce pe Sissoko... asta este o greşeală imensă! Dacă ar fi fost un meci fară prelungiri, era ok, dar nu în contextul prelungirilor.

Ei egaleaza în minutul 91 şi apoi îţi vine să te împuşti pentru că l-ai scos pe Griezmann! În prelungiri, ai ghinionul şi ca Benzema să se accidenteze şi pierzi dintr-un foc doi jucători de atac de top", a susţinut Mourinho, pentru Talk Sport

Afla mai multe despre: franţa-deschamps-mourinho-euro 2020