Jucătorii Craiovei sunt mulţumiţi de jocul prestat în Bănie: „Echipa arată bine, avem calitate”

Universitatea Craiova s-a impus pe teren propriu, scor 1-0, în faţa lui FC Hermannstadt.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Alexandru Cicâldău din lovitură liberă, în minutul 32.

Mijlocaşul Craiovei este mulţumit de jocul formaţiei şi a declarat: „Înainte să înscriu am avut o ocazie foarte mare, dar bine că am marcat după. Nu ne uităm la echipele din faţă, ne uităm doar la noi. În prima repriză am avut multe ocazii. Echipa, cred eu, că arată bine. Normal că este loc şi de mai bine. În a doua repriză trebuia mai mult, dar ştim asta, dar suntem mulţumiţi”.

Am controlat meciul de la început. Am avut oportunitatea să înscriem de la început. E foarte important că am luat cele 3 puncte. Mi-a spus antrenorul să fiu atent când degajează portarul advers că să pot să-i fur mingea. Ne-a spus sa nu ne grăbim, să nu ne panicăm pe finalul meciului. Eu cred că putem juca dintr-o atingere, am jucători de calitate. Noi vrem să câştigăm meci cu meci. Vrem să întrăm în play-off cu maxim de puncte. Vom merge la Buzău să câştigăm ambele meciuri. Eu am dat totul şi azi. Mi-am făcut treaba în atac, atât că nu am marcat. Suntem mulţumiţi”, s-a arătat pozitiv şi Andrei Ivan, atacantul oltenilor.

U Craiova, victorie cu Hermannstadt, 1-0!

În urma acestui succes, Craiova face 47 de puncte şi se apropie la un singur punct de primele două locuri, ocupate la egalitate de puncte de FCSB şi CFR Cluj.

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Vătăjelu, Papp, M. Constantin, Bancu - Nistor (Screciu '78), Mateiu, Cicâldău - Cîmpanu (Căpăţână '68), Ivan, Baiaram (Camara '78). Antrenor: Marinos Ouzounidis

FC Hermannstadt: Cristiano - Măţel, Matricardi, Scarlatache, Opruţ - Addae, Pires - C. Popescu (Belu '8/Elbers'81), Aosman (Karanovic '81), Mayoral - Bagaric (Sîntean'60). Antrenor. Liviu Ciobotariu

Cartonaşe galbene: Scarlatache '35, Pires '54, Matricardi '64

Arbitri: Horaţiu Feşnic – Vladimir Urzică, Valentin Avram – Iulian Dima

Observator: Nicolae Grigorescu

Afla mai multe despre: craiovaandrei ivanalexandru cicaldau