Juventus Bucureşti smulge un punct în ultimele minute ale partidei cu ACS Poli Timişoara. Bănăţenii ratează o victorie importantă în lupta pentru play-offgalerie foto

ACS Poli Timişoara a ratat o victorie importantă în ultimele minute ale partidei de la Ploieşti. Echipa pregătită de Ionuţ Popa a condus aproape tot meciul, însă Dzalamidze a adus un punct pentru Juventus în ultimul meci al etapei a 17-a din Liga I.

Cu o victorie în meciul cu Juventus, ACS Poli Timişoara ar fi egalat-o pe Dinamo în clasament şi ar fi venit la un singur punct de Astra, care ocupă ultimul loc de play-off. În schimb, Juventus şi-a continuat seria foarte bună din ultima perioadă şi a ajuns la patru meciuri fără înfrângere în toate competiţiile.

Juventus Bucureşti - ACS Poli Timişoara 1-1
Au marcat:
Dzalamidze '81 / Abraw '11

Min. 81 - GOOOOOOOOOOL Dzalamidze egalează pentru Juventus Bucureşti

Min. 77 - Ratare uriaşă a lui Abraw

Min.46 - A început repriza a doua, cu ACS Poli Timişoara în avantaj

Min.45 - Fluier final al primei reprize. ACS Poli Timişoara conduce cu 1-0, după golul superb marcat de Abraw în minutul 11

Min.38 - Ocazie uriaşă a lui Benga

Min. 11 - GOOOOOOOOOL Abraw deschide scorul pentru ACS Poli Timişoara cu o execuţie fabuloasă

• Juventus: Drăghia - Dima, Walace, Benga, Carabela - Bărbulescu, Sesar - Călinţaru, Băjenaru, Zaharia - Măzărache
  • Poli: Curileac - Ciucur, Melinte, Cînu, Ţigănaşu - Artean, Curjuric - Al. Munteanu, Vaşvari, Mailat - Abraw

Juventus, chiar dacă stă pe ultima poziţie a clasamentului, are evoluţii bune în ultima perioadă. În precedenta etapă a terminat la egalitate, scor 0-0 cu FC Voluntari, iar în urmă cu două săptămani s-a impus în derby-ul ”disperării” cu Sepsi, scor 2-1. Între aceste două meciuri, bucureştenii s-au calificat în optimile de finală ale Cupei României, după 2-1 cu CF Brăila.

LIVE VIDEO Juventus - Timisoara, Telekom Sport 1, ora 20:45

De partea cealaltă, Timişoara are o serie de două succese la rând: 2-1 cu Astra şi 1-0 cu Politehnica Timişoara, în Cupa României. Cofruntarea dintre echipele pregătite de Marin Barbu, respectiv, Ionuţ Popa, doi antrenori carismatici de altfel, are toate şansele să fie una alertă.

Afla mai multe despre: timisoarabarbupopajuventus