Keşeru, gol pentru Ludogoreţ în amicalul cu FC Botoşani! Bulgarii s-au impus cu 2-0

FC Botoșani

Fotbaliştii pregătiţi de Costel Enache au dat piept, în cantonamentul din Turcia, în care se află de pe 12 ianuarie, cu bulgarii de la Ludogorets (locul 1, după 20 de runde, în prima ligă din Bulgaria), în faţa cărora au capitulat cu 2-0.

Primul gol al partidei a fost marcat de românul lui Ludogorets, Claudiu Keşeru, în chiar primul minut. Al doilea gol a venit abia în minutul 88 şi a fost marcat de Natanael, unul dintre jucătorii intraţi pe parcursul partidei.

FC Botoşani a început partida în următoarea formulă: Cobrea - Dumitras, Plamada, Burca, Musat - Oaida, Achim - Axente, Chitosca, Golofca - Golubovic;

Echipa moldavă a pierdut şi primul amical din Antalia, disputat în compania ruşilor de la Baltika Kaliningrad (locul 6, în Liga a II-a din Rusia), marţi, 16/01/2017, scor 1-2.

Afla mai multe despre: fc botosaniliga 1claudiu keseruludogorets,