Kylian Mbappe, show total în Ligue 1! PSG a câştigat duelul cu Reims prin hattrick-ul francezului

PSG

Kylian Mbappe a făcut din nou spectacol în Ligue 1.

Kylian Mbappe, show total în Ligue 1! PSG a câştigat cu 3-0 duelul cu Reims prin hattrick-ul francezului

PSG a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 3-0, formaţia Reims, într-un meci din etapa a 12-a din Ligue 1. Toate cele trei goluri ale oaspeţilor au fost marcate de Kylian Mbappe.

Deşi a învins la Reims cu 3-0, parizienii nu au avut un meci uşor pe Stade August Delaune II. Portarul Gianluigi Donnarumma având serios de lucru pe parcursul celor 90 de minute ale jocului. Kylian Mbappe a reuşit tripla, înscriind în minutele 3, 59 şi 82, el având la activ şi o bară.

Mbappe este golgeterul campionatului francez, cu 13 goluri. În clasament, PSG e pe primul loc, cu 27 de puncte, iar Reims e pe 4, cu 20 de puncte.

Real Madrid declanşează ”Planul B”, după ce a picat varianta Mbappe

Presa din Spania anunţă că ”telenovela Kylian Mbappe” este foarte aproape de final!

Kylian Mbappe rămâne liber de contract în vara lui 2024, însă negocierile cu Real Madrid nu ar fi deloc comode.

Mai exact, atacantul francez şi-ar dori acelaşi salariu pe care îl are la PSG, însă preşedintele madrilenilor, Florentino Perez, nu este de acord cu cerinţa sa.

În condiţiile date, Real Madrid este gata să declanşeze ”Planul B”: aducerea internaţionalului neamţ Jamal Musiala (20 de ani) de la Bayern Munchen. Nici aceasta nu se anunţă o misiune uşoară.

Există diverse tensiuni la Bayern Munchen, în acest moment, la toate nivelurile, deoarece formaţia antrenată de Thomas Tuchel nu are rezultatele dorite.

Afla mai multe despre: kylian mbappepsgreimsligue 1