La Liga | Alaves, învinsă cu 2-0 de Bilbao. Ianis Hagi a jucat aproximativ jumătate de oră

La Liga

Echipa spaniolă Athletic Bilbao a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Alaves, într-un meci al etapei a 29-a din La Liga.

Oaspeţii au primit penalti în minutul 31, când Nico Williams l-a faultat în careu pe Andoni Gorosabel, dar portarul Unai Simon a apărat şutul lui Luis Rioja, iar după numai un minut Bilbao a deschis scorul. Nico Williams a pasat, iar Gorka Guruzeta a înscris. Acelaşi Guruzeta a marcat în minutul 37, majorând avantajul gazdelor.

La Alaves, în minutul 58 a intrat pe teren şi Ianis Hagi. Însă scorul a rămas cel stabilit în prima repriză, 2-0 pentru Athletic Bilbao, care este pe locul 4 în La Liga, cu 56 de puncte. Alaves navighează la mijlocul clasamentului, aflându-se pe locul 13, cu 32 de puncte.

Afla mai multe despre: alavesianis hagila liga