La un amical din Suedia, antrenorul uneia din echipe a executat un out iar arbitrul a lăsat jocul să continue

Era minutul 74 când mingea a ieşit în afara terenului iar antrenorul gazdelor, Rikard Norling, a luat mingea şi a executat el out-ul în locul jucătorilor lui. Arbitrul a lăsat jocul să continue şi nimeni nu a avut vreo reacţie.

Faza inedită s-a petrecut la un amical din Suedia între Norrkoping şi Elfsborg, ambele formaţii de prima ligă. Era minutul 74 când mingea a ieşit în afara terenului iar antrenorul gazdelor, Rikard Norling, a luat mingea şi a executat el out-ul în locul jucătorilor lui. Arbitrul a lăsat jocul să continue şi nimeni nu a avut vreo reacţie. Meciul dintre cele două formaţii s-a încheiat cu scorul de 3-3.

Imediat după faza comică, Norling s-a întos spre banca de rezerve a propriei echipe şi s-a amuzat cu colegii lui. Rikard Norling a devenit antrenor de fotbal la numai 22 de ani după o accidentare gravă care a pus capăt carierei de jucător a acestuia. Până în acest moment, Norling are în palmares o Supercupă a Suediei şi două titluri de campion.