La un pas de eliminare | Eşec pentru Niţă, Chipciu şi Stanciu în turul doi preliminar: Spartak Subotica – Sparta Praga, 2-0

Formaţia Sparta Praga, cu Florin Niţă, Alexandru Chipciu şi Nicolae Stanciu integralişti, a fost învinsă, joi seară, în deplasare, cu scorul de 2-0, de echipa sârbă Spartak Subotica, în prima manşă a turului doi preliminar al Ligii Europa.

Golurile au fost marcate de Calasan ‘9 şi Duricin ’58.

Tot joi, Partizan Belgrad, cu Gabriel Enache integralist, s-a impus cu 1-0 în faţa formaţiei FK Trakai, datorită unui autogol al lui Janusevskis ’57. În minutul 53, de la Trakai a fost eliminat Vorobjovas.

De asemenea, Santa Coloma s-a impus cu 1-0 în faţa formaţiei Valur, într-un meci arbitrat de Sebastian Colţescu. Golul a fost marcat de Eiriksson (Valur), în minutul 72, în propria poartă.

Partidele retur au loc săptămâna viitoare.

Afla mai multe despre: europa leaguesparta praganitastanciuchipciu