Ladislau Boloni a urcat pe podium în Belgia! Victorie mare pe terenul lui Anderlecht

Antwerp, echipa antrenată de Ladislau Boloni a învins-o pe Anderlecht pe teren propriu, scor 2-1.

Rafaelov, unul dintre cei mai importanţi jucători ai lui Boloni a deschis scorul în minutul 49 pentru oaspeţi, dar Chadli a restabilit egalitatea în minutul 65.

Formaţia lui Boloni s-a impus datorită golului marcat de Miyoshi în minutul 87. Boloni a trimis în teren următoarea formulă de start: Bolat - Juklerod, Hoedt, Arslanagic, Buta - Rafaelov, Defour, Haroun - Lamkel Ze, Mbokani, Mirallas

Anwerp e pe locul 3 cu 12 puncte şi un meci mai puţin faţă de liderul Standard, care a acumulat până acum 15 puncte. Anderlecht e doar pe 13 cu 5 puncte şi continuă parcursul dezastruos din acest campionat.

Afla mai multe despre: boloni