Laurenţiu Reghecampf a calificat-o pe Al Wahda în finala Cupei Emiratelor!

Formaţia Al Wahda, antrenată de Laurenţiu Reghecampf, s-a calificat, joi, în finala Cupei Emiratelor, după ce a învins, în deplasare, cu scorul de 4-3, echipa Dibba Al Fujairah, în manşa secundă a semifinalelor. În tur, scorul a fost 4-2 tot pentru echipa lui Reghecampf.

Echipa românului s-a impus în returul din semifinala cu Dibba Al Fujairah, scor 4-3, după ce în tur obţinuse o altă victorie spectaculoasă, 4-2.

Al-Wahda a început dezastruos meciul, iar calificarea era în pericol încă din startul meciului, după ce Al Fujairah conducea cu 2-0 în minutul 4. Echipa lui Reghe a egalat până la pauză, însă s-a văzut din nou condusă în minutul 48. Al-Wahda a reuşit să tranşeze partida în final, după ce argentinianul Sebastian Tagliabue a reuşit o "dublă" în minutele 90 şi 90+4.

Al Wahda va întâlni în finală câştigătoarea dintre Al Wasl şi Al Ahli Dubai, în tur 0-0.

Afla mai multe despre: regheal wahda