Legendarul John McEnroe, reacţie senzaţională în timpul finalei Wimbledon: "Nu am văzut aşa ceva niciodată!" Ce a putut să spună despre Simona

Legendarul tenismen John McEnroe a fost impresionat de evoluţia avută de Simona Halep în finala cu Serena Williams, de la Wimbledon 2019.

26 de minute. De atât timp a avut nevoie Simona pentru a-şi trece în cont actul inaugural al finalei de la All England Club. Românca a câştigat primul set cu scorul de 6-2, după ce în startul partidei a avut 4-0, moment în care fostul mare tenismen american a lăudat-o pe Simona.

"Poate Halep să o ţină tot aşa? Este cea mai bună serie de mingi returnate pe care am văzut-o vreodată la ea. Un start de-a dreptul fantastic. Un start de vis", a notat John McEnroe, în live blogul celor de la BBC.

Simona Halep, locul 7 WTA, a câştigat turneul de la Wimbledon, al doilea grand slam din carieră, după ce a învins-o, sâmbătă, în finală, cu scorul de 6-2, 6-2, pe americanca Serena Williams, locul 10 WTA, după numai 55 de minute de joc.

Afla mai multe despre: mcenroe