Leo Grozavu, fără explicaţii după un nou meci fără victorie: ”Nu e blestemul terenului propriu, că văd că e şi blestemul terenului străin”

Sepsi Sf. Gheorghe

Sepsi şi FC Botoşani au remizat în a şaptea etapă a Ligii 1, scor 1-1. După ce Chindriş deschisese scorul în minutul 62, Dumitrescu a adus egalarea, în ultimele minute ale partidei.

Sepsi şi FC Botoşani au remizat 1-1 în a şaptea etapă a Ligii 1. Ambele echipe au avut o multitudine de ocazii, iar cei mai remarcaţi jucători au fost portarii Eduard Pap şi Roland Niczuly. După ce moldovenii deschiseseră scorul, punctele păreau să meargă înapoi la Botoşani, însă Andres Dumitrescu şi-a salvat echipa.

Covăsnenii au obţinut o remiză in-extremis, dar rămân fără victorie în ultimele şase etape. Singurul triumf al echipei lui leo Grozavu a venit în prima rundă, în faţa Academicii Clinceni, ultima clasată din Liga 1. Tehnicianul lui Sepsi a tunat după meci, însă a insistat că ratarea play-off-ului nu ar fi un capăt de lume.

Leo Grozavu, fără explicaţii după un nou meci fără victorie

”Când nu câştigi jocul mereu eşti nemulţumit. Asta e situaţia, trebuie să muncim mai mult, să fim mai inspiraţi, să fim mai determinaţi. Din păcate, din nou am luat un gol la o fază fixă, văd că e o obişnuinţă, ceea ce nu îmi place, dar nu avem ce face.

Nu e blestemul terenului propriu, că văd că e şi blestemul terenului străin, că nici acolo încă nu am reuşit să câştigăm. N-am reuşit să câştigăm nici în deplasare, facem jocuri bune, ratăm ocazii, ratăm penalty, avem ocazii, adversarul ajunge în faţa porţii în minutul 60 şi ceva şi dă gol, ăsta e fotbalul.

Tratezi cu respect, primeşti respect. La altă partidă nu am fost tratat cu respect, am fost eliminat pe nedrept, am stat două meciuri departe de echipă şi asta e, era normal sa îmi spun oful.

Nu se concepe, e fotbal, dacă se pierde play-off-ul ce se întâmplă? Pică cerul? Nu pică cerul. Mergem înainte. Tebuie să fie cineva să intre în play-off, trebuie să fie cineva în play-out, trebuie cineva să ia titlul, trebuie cineva să retrogradeze”, a declarat Leo Grozavu.

Afla mai multe despre: liga 1sepsi osksepsi botoşanileo grozavu