Liderul surpriză din LaLiga s-a împiedicat în ultima etapă de campionat. Doar egal, 1-1 cu Villarreal

La Liga

Real Sociedad a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-1), meciul disputat, duminică, pe teren propriu, cu Villarreal, în etapa a XI-a a campionatului spaniol de fotbal LaLiga.

Oaspeţii au deschis scorul, din penalti, în minutul 6, prin Gerard Moreno. Sociedad a egalat, în minutul 33, tot din penalti, prin Oyarzabal.

În urma acestui rezultat, Real Sociedad se menţine pe primul loc, cu 24 de puncte. Formaţia de pe locul al doilea, Atletico Madrid, are 23 de puncte, dar din numai nouă meciuri disputate.

Villarreal ocupă locul 3, cu 20 de puncte, înaintea formaţiei Real Madrid, de pe locul 4, care a acumulat 17 puncte şi care a jucat zece partide.

Afla mai multe despre: real sociedadlaligavillarreal