Experiențe împreună.
You are here:

Liga de suflet a românilor revine la Telekom Sport! Ce transferuri au fost făcute în Liga a II-a şi ce meciuri vor fi transmise în prima etapă din 2020

Liga de suflet a românilor revine la Telekom Sport! Ce transferuri au fost făcute în Liga a II-a şi ce meciuri vor fi transmise în prima etapă din 2020

Fotbal

Comentarii

Vineri, 21 februarie, fotbalul spectacol din Liga a 2-a revine pe micile ecrane, la Telekom Sport. Din această rundă, vom transmite patru dintre cele mai intense dueluri din eşalonul secund. Primul este derby-ul de tradiţie dintre U Cluj şi FC Argeş, transmis pe Telekom Sport 1, vineri, de la ora 20.

PROGRAM ETAPA 22-a, prima din 2020: 

Vineri, 21 februarie, ora 20: U Cluj - FC Argeş  - TELEKOM SPORT 1.

Sâmbătă, 22 februarie, ora 11:

  • CS Mioveni - ACS Viitorul Târgu Jiu.
  • Farul Constanţa - Concordia Chiajna.
  • Ripensia Timişoara - Metaloglobus.
  • Sportul Snagov - SCM Gloria Buzău.

Sâmbătă, 22 februarie, ora 12:  Petrolul Ploieşti - Dunărea Călăraşi - TELEKOM SPORT 1.

Sâmbătă, 22 februarie, ora 17:  Pandurii Târgiu Jiu - CSM Reşiţa.

Luni, 24 februarie, ora 17.30:    Csikszereda Miercurea Ciuc - UTA Arad - TELEKOM SPORT 1.

Marţi, 25 februarie, ora 19:       Rapid Bucureşti - Turris Turnu Măgurele - TELEKOM SPORT 2.


1. UTA ARAD - 41 de puncte

Antrenor: Laszlo Balint (confirmat).

Veniri: Soufiane Jebari (liber de contract / FC Csikszereda), Radu Crişan (împrumutat / Astra Giurgiu), Simon Rrumbullaku (liber de contract / FK Kukesi), Dragoş Balauru (liber de contract / Gloria Buzău)

Plecări: Alin Şeroni (contract reziliat / FC Botoşani), Rafael Zamfir (împrumutat / Crişul Chişineu Cris), Diego Lorenzi (contract reziliat / Oman Club), Mirel Bolboaşă (liber de contract / Astra Giurgiu)

Primul „11”: Fl. Iacob - Tomozei, Ilie, Melinte (R. Crisan), Roumpoulaku (Ciucur) - Oroian (Miculescu), Moise, Isac (Vulturar), Bustea - Ioniţă, Buhăcianu (C. Rus).


2. CS MIOVENI - 37 p.

Antrenor: Dragoş Stoica (confirmat)

Veniri: Jose Dominguez (Valdres FK), Raul Hreniuc (împrumutat / CS „U” Craiova), Constantin Şerban, Bogdan Zamfirescu (promovati de la juniori), Ştefan Efros (liber de contract / CSF Speranţa)

Plecări: Daniel Celea (suma necunoscută / Sepsi), Remus Enache, Marius Simandan (contracte reziliate)

Primul „11”: Fl. Croitoru - M. Ghiţă, Hreniuc, Burnea, Alexe - R. Costin, Anghelina - Isfan, Hergheligiu, Coşereanu - Măzărache (Balint).


3. FC RAPID 1923 - 35 p.

Antrenor: Daniel Pancu (confirmat).

Veniri: Valentin Alexandru (30.000 euro / Gloria Buzău), Paul Copaci (liber de contract / Astra Giurgiu), Andrei Georgescu, Cristian Ignat (promovaţi de la juniori), Vlad Mocioacă (împrumut expirat / Sportul Snagov)

Plecări: Alexandru Achiriloaiei, Matei Babaua, Alexandru Catrici (împrumutaţi / Pandurii Tg. Jiu), Gabriel Dodoi (împrumutat / CSM Resita), Matias Roskopf (contract reziliat / Apollon Limassol), Vlad Mocioacă (împrumutat / Viitorul Dăeşti) Adrian Neacşu (împrumut / Foresta Suceava), Cătălin Oanea (liber de contract / Concordia Chiajna)

Primul „11”: Draghia - I. Voicu, Jorza, R. Lazar, Goge (Copaci) - Piriz (Panoiu), Djurici - Sefer (Al. Dulca), Alami (Labeau), Hlistei - Val. Alexandru (Draghiceanu)


4. SCM ARGEŞ PITEŞTI - 33 p.

Antrenor: Ionuţ Badea (confirmat)

Veniri: Sylvain Deslandes (împrumutat / Wolverhampton), George Micle (împrumutat / FCSB), Nedo Turkovici (liber de contract / Turris Turnu Magurele), Andrei Mirică (liber de contract / Sportul Snagov), Nikita Kolesovs (liber de contract / FC Botoşani), Mihai Leca (liber de contract / Chindia Târgovişte).

Plecări: Cătălin Barbu (liber de contract / Chindia), Marius Alexe (contract reziliat), Robert Dănescu (împrumutat / Pandurii Tg. Jiu)

Primul „11”:  Ducan (Agachi) - Tofan, Turda, Deslandes, Şerbanică (Muşat) - I. Şerban, Moihedja (Brinzan), Rob. Grecu, Blejdea - Matiş (Turkovici), Buhăescu.


5. TURRIS-OLTUL TURNUL MĂGURELE - 32 p.

Antrenor: Erik Lincar (nou).

Veniri: Albert Voinea (60.000 euro / Ripensia), Ionuţ Cioinac (liber de contract / Petrolul), Samson Nwabueze (liber de contract / Flacara Horezu), Tiberiu Serediuc (liber de contract / FC Hermannstadt), Robert Neacşu (liber de contract / Daco-Getica Bucuresti), Constantin Grăjdan (liber de contract / FC Leopold - Belgia), Daniel Vîlsan (împrumut / Academia Sport Team Bucureşti).

Plecări: Cristian Bud (contract reziliat / Minaur Baia Mare), Cătălin Savin (contract reziliat / Gloria Buzau), Charles Acolatse (contract reziliat), Cezar Gherghiceanu (contract reziliat / Farul), Nedo Turkovici (contract reziliat / FC Arges), Ionuţ Rus (imprumut expirat / CFR Cluj)

Primul „11”:  Dutu - Calintaru, D. Ispas, Ct. Pîrvulescu, Mitrea (Samson) - Cioinac - Sil. Pană, Vilsan, Ad. Voicu - Alb. Voinea, Cr. Ciobanu (Negruţ).


6. ASU POLI TIMIŞOARA - 31 p.

Antrenor: Octavian Benga (confirmat).

Veniri: Dragoş Săulescu (liber de contract / CSM Reşita), Alexandru Pop (liber de contract / Viitorul Tg. Jiu), Dorin Codrea (împrumutat / ACS Poli Timisoara), Alexandru Munteanu (liber de contract / Petrolul), Sergiu Popovici (liber de contract / Hermannstadt), Nicolae Sofran (împrumut / ACS Electrica 1929).

Plecări: Artion Zabun (imprumutat / CSM Focsani), Călin Popescu (împrumut expirat / Sepsi), Marvin Schieb (liber de contract / FK Csikszereda), Adrian Ungureanu, Adrian Lazăr, Răzvan Piţigoi (împrumutaţi / Ghiroda Giarmata).

Primul „11”: Contra - C. Jurj, Mera, Scutaru, Cherecheţ - Codrea, A. Ignea, F. Trip - Al. Munteanu (Săulescu), Axente, A. Manea.


7. METALOGLOBUS BUCUREŞTI - 31 p.

Antrenor: Marius Măldărăşanu (confirmat).

Veniri: Radu Zamfir (imprumutat / FCSB), Raul Gavirliţă (împrumutat / Astra Giurgiu), Ianis Stoca (împrumut / FCSB).

Plecări: Cosmin Ionică (contract reziliat / CS Tunari), Robert Vâlceanu, Alexandru Staris, Alexandru Potocea (contracte reziliate).

Primul „11”: Gavrilaţ - Ciubotaru, D. Lung (Plamada), L. Cazan, Sava - Mino Sota, Andr. Lungu - Ghenovici, Cl. Herea, Ed. Vraciu - Ov. Herea (Gavirliţă).


8. FC PETROLUL 1952 PLOIEŞTI - 31 p.

Antrenor: Costel Enache (nou)

Veniri: Serge Ekollo (împrumutat / Astra Giurgiu), Armando Vajushi (liber de contract / KF Teuta), Leonel Pierce (liber de contract / FC Botoşani), Pol Roige (liber de contract / GIF Sundvall), Mihai Niţescu (promovat de la juniori), Andrei Rauta (împrumutat / Academica Clinceni),

Plecări: Bogdan Gavrilă (contract reziliat / Gloria Buzau), Guy Gnabouyou (contract reziliat / Kuala Lumpur FA), Alexandru Zaharia (contract reziliat / CSA Steaua), Petru Racu (contract reziliat / Petrocub Hincesti), Mădălin Mihăiescu (contract reziliat / CSA Steaua), Ionuţ Cioinac (contract reziliat / Turris Turnu Magurele), Cătălin Ştefanescu (contract reziliat / „U” Cluj), Alexandru Munteanu (contract reziliat / ASU Poli Timisoara), Wallace (contract reziliat), Ianis Stoica (împrumut expirat/ FCSB/ Metaloglobus)

Primul „11”: C. Lungu - Olaru, And. Răuţă, Manolache, Ţicu - Pierce - G. Deac, Meza Colli, L. Marinescu, Roige - Blanaru (Arnăutu).


9. SSC FARUL CONSTANŢA - 29 p.

Antrenor: Ianis Zicu (confirmat)

Veniri: Mădălin Martin (liber de contract / Progresul Bucureşti), Mihai Eşanu (împrumutat / Dinamo), Marius Leca (împrumutat / Viitorul), Cezar Gherghiceanu (liber de contract / Turris Turnu Măgurele), Ion Cărăruş (liber de contract / Harnosands FF), Laurenţiu Ardeleanu (imprumutat / FCSB).

Plecări: Claudiu Băciuţ, Radu Zamfir, Alexandru Bodea, Cristian Andrei (împrumuturi expirate / FCSB), Patrick Petre (contract reziliat / Dacia Unirea Brăila), Cosmin Zamfir (contract reziliat).

Primul „11”: Muţiu - Leca, V. Lică, I. Ursu, Carabela - D. Toma, Antoche (Cărăruş), Ant. Cruceru (Ardelean) - Kanda, Gherghiceanu, Al. Stoica.


10. SCM GLORIA BUZĂU - 28 p.

Antrenor: Ilie Stan (confirmat).

Veniri: Bogdan Gavrilă (liber de contract / Petrolul), Călin Toma (liber de contract / Ripensia), Iulian Roşu, Constantin Stoica (liberi de contract / Sportul Snagov), Cătălin Savin (liber de contract / Turris Turnu Magurele), Adrian Chica-Rosa (liber de contract / FC Botoşani II), Cristian Andrei, Călin Tudose (împrumutaţi / FCSB), David Stăiculescu (împrumutat / FC Voluntari II).

Plecări: Alexandru Bourceanu (retras din activitate), Valentin Alexandru (30.000 euro / Rapid), Ricardo Mihalache (liber de contract / Unirea Slobozia), Mikael Meira (contract reziliat / Lori Vanadzor), Branislav Luptak, Andrei Enescu, Moussa Konate, Robert Cândrea, Dragoş Balauru, Sana Camara (contracte reziliate), Liviu Godin (contract reziliat / Sport Team Bucuresti), Mădălin Calu (contract reziliat / CSM Reşiţa)

Primul „11”: Cr. Andrei - Al. Giţ, M. Ioniţă, Perju, C. Toma - Balgiu, Tucaliuc, Iul. Roşu - V. Munteanu, D. Huiban, Pîrcălabu.


11. DUNĂREA CĂLĂRAŞI - 27 p.

Antrenor: Cristian Pustai (confirmat)

Veniri: Adrian Zaluschi (liber de contract / Ripensia), Konstantinos Rougalas (liber de contract / Panachaiki), Răzvan Began (liber de contract / Daco-Getica Bucureşti), George Tudoran (liber de contract / Rapid), Bogdan Jica (împrumutat / Gaz Metan Mediaş), Madikaba Doumbia (liber de contract / Farul Constanţa), Ionuţ Puţaru (liber de contract).

Plecări: Laurenţiu Manole (contract reziliat / Dacia Unirea Braila), Ciprian Gliga (contract reziliat / Concordia Chiajna), Radu Crişan (împrumut expirat / Astra Giurgiu), Matheus Dias (contract reziliat / Tupi FC), Salvatore Marrone (imprumut expirat / FCSB), Gabriel Preoteasa (contract reziliat / Viitorul Tg. Jiu), Alin Mutu (contract reziliat / FC Lustenau), Serge Malolo (împrumut exprimat / Astra Giurgiu).

Primul „11”: Krell - Al. Sirbu, Rougalas, Jica, Ozcan - Raiciu, R. Boboc (Lopez) - Honciu, Zaluschi, Bawab - Bg. Rusu (Mediop).


12. VIITORUL PANDURII TG. JIU - 27 p.

Antrenor: Cristian Lupuţ (confirmat)

Veniri: Robert Bodea (liber de contract / FC „U” Craiova), Gabriel Preoteasa (liber de contract / Dunarea Calarasi), Paul Mitrica (liber de contract / Luceafarul Oradea), Daniel Paraschiv (liber de contract / Luceafarul Oradea)

Plecări: Victor Astafei (contract reziliat / CSM Reşita), Alexandru Pop (contract reziliat / ASU Poli Timişoara), Raul Hajmasan (contract reziliat / Minaur Baia Mare), Bogdan Porumb (împrumut expirat / Sănătatea Cluj), Ismael Guiti, Dumitru David (contracte reziliate).

Primul „11”: Bodea - Chelariu, Oros, Toma, Dragu - Negrean, Chiorean, P. Mitrică (Buia), Băciuţ - Vl. Rusu, Badauţă.


13. UNIVERSITATEA CLUJ - 25 p.

Antrenor: Adrian Falub (confirmat).

Veniri: Joseph Bouasse (liber de contract / AS Roma Primavera), Cătălin Ştefănescu (liber de contract / Petrolul), Bogdan Barbu (liber de contract / Academica Clinceni), Sebastian Mailat (liber de contract / CFR Cluj), Andrei Mureşan (liber de contract / CFR Cluj), Alexandru Roşca (liber de contract / CSM Resita), Dragoş Penescu (împrumutat / FC Botosani), Iulian Dinu (împrumut expirat / Pandurii Tg. Jiu), Robert Neciu (împrumutat / Viitorul).

Plecări: Tiago Gomes (contract reziliat / Alverca), Arnaud Guendj (contract reziliat / FC Muhlenbach), Rafael Miranda (contract reziliat / Al Seeb), Florin Burghele (liber de contract / Foresta Suceava), Andre Ceitil (contract reziliat / UD Vilafranquese), Kay (imprumutat / Academica Coimbra)

Primul „11”: Dur-Bozoancă - Takacs (Inacio), Crăciun, And. Mureşan, Neciu - Bg. Barbu (Penescu), Florescu - Ştefănescu, Goga, Mailat (Pîrvulescu) - Gavra.


14. RIPENSIA TIMIŞOARA - 24 p.

Antrenor: Alexandru Pelici (confirmat)

Veniri: Horaţiu Dinu Moldovan (liber de contract / Sepsi), Cosmin Sârbu (liber de contract / CSC Sanmartin), Valeriu Macriţchii, Ivan Urvantev, Andrei Macriţchii (liberi de contract / Dinamo Auto Tiraspol)

Plecări: Albert Voinea (60.000 euro / Turris Turnu Magurele), Adrian Zaluschi (contract reziliat / Dunărea Calarasi), Haralambie Mociu (contract reziliat / Foresta Suceava), Călin Toma (liber de contract / Gloria Buzău), Marius Staicu (contract reziliat / ACS Poli Timişoara), Marius Fotescu (contract reziliat)

Primul „11”: Moldovan - A. Macriţchii, Tinc, Apro, Lungu  - Călin, V. Macriţchii - Al. Neagu, Urvanţev, Chera - Al. Popovici.


15. FK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC - 22 p.

Antrenor: Valentin Suciu (confirmat).

Veniri: Yasin Hamed (imprumutat / Sepsi), Christos Intzidis (liber de contract / PS Kalamata), Norbert Pinter (liber de contract / FK Backa Topola), Marvin Schieb (liber de contract / ASU Poli Timisoara), Salvatore Marrone (imprumutat / FCSB).

Plecări: Damir Ljuljanovici (contract reziliat / Kom Podgorica), Soufiane Jebari (contract reziliat / UTA), Raul Julia (contract reziliat).

Primul „11”: Gyenge (Bordas) - Majzik, Palmes (Csonka), Intzidis, Marrone (Simo) - Vereş, Kalman, Erdei - Hamed (Antal), Bajko, Schieb.


16. CONCORDIA CHIAJNA - 21 p.

Antrenor: Florin Bratu (nou).

Veniri: Ventsislav Hristov (liber de contract / FC Tsarsko Selo), Nivaldo (liber de contract), Bogdan Vişan (liber de contract / Pandurii Tg. Jiu), Ciprian Gliga (liber de contract / Dunărea Călăraşi), Michael Odibe (liber de contract / Magusa Turk Gucu), Diogo Rosado (liber de contract / Farul), Dan Bucşa (liber de contract / Petrolul), Stelian Cucu (liber de contract / Chindia), Georgios Koutroumpis (liber de contract / OFI Creta), Florin Borta (imprumutat / CS „U” Craiova), Daniel Mihalcea (liber de contract / Brăila).

Plecări: Robert Riza (liber de contract / FC „U” Craiova), Paul Batin (liber de contract / Minaur Baia Mare), Alin Dobrosavlevici (liber de contract / FC Hermannstadt), Răzvan Grădinaru (liber de contract / Poli Iaşi), Alexandru Albu (liber de contract / Academica Clinceni), Cristinel Matei (contract reziliat / Viitorul Dăesti), Lucian Asanache, Hophni Yandokouzou, Cosmin Neagu, Vladimir Georgescu, Ovidiu Marin, Yanis Hamzaoui, Romain Davigny (contracte reziliate)

Primul „11”: Greab - Borta, Stănica, Cucu, Paliu (Dumitras) - Bucşă, L. Ion, Tîrcoveanu -  Păun, Bari, Gliga (Ivanovici).


17. CSM REŞIŢA - 18 p.

Antrenor: Dorinel Munteanu (confirmat)

Veniri: Alin Dudea (împrumutat / Dinamo), Alberto Cobrea (liber de contract / Poli Iaşi), Victor Astafei (liber de contract / Viitorul Tg. Jiu), Arsene Luboya (liber de contract / Ceahlăul Piatra Neamţ), Yvan Erichot (liber de contract / IBV), Laurenţiu Buş (liber de contract / Academica Clinceni), Laurenţiu Rus (liber de contract / Sănătatea Cluj), Rareş Ispas (împrumutat / CFR Cluj), Gabriel Dodoi (împrumutat / Rapid), Raphael Stănescu (liber de contract / Daco-Getica Bucureşti), Alin Ţegle (liber de contract / CS „U” Craiova), Gabriel Raducan (imprumutat / Dinamo), Mădălin Calu (liber de contract / Gloria Buzau).

Plecări: Adrian Horvat (contract reziliat / CSM Focşani), Dragoş Săulescu (contract reziliat / ASU Poli Timişoara), Florin Cioablă (contract reziliat / Flacăra Horezu), Flavius Vlădia, Gelu Velici (contracte reziliate / Ghiroda Giarmata), Cristian Poiană (contract reziliat / ACSO Filiaşi), Alexandru Roşca (contract reziliat / „U” Cluj), Cătălin Mierlici (contract reziliat), Marco Ehmann, Alin Lazăr (împrumuturi expirate / Dinamo)

Primul „11”: Zimmermann (Cobrea) - L. Rus , Erichot, Vasiu, Caragea (R. Ispas) - C. Cristea (Danci), L. Dobre, Bresneni - Dodoi, D. Ene (Astafei), Dat (L. Bus).


18. SPORTUL SNAGOV - 9 p.

Antrenor: Razvan Ciodar (interimar)

Veniri: Echipa nu are drept de a face legitimari, dar FRF ar putea ridica interdictia pentru jucatori U19. 

Plecări: Andrei Mirică (contract reziliat / FC Arges), Cosmin Novac, Cristian Poştoarcă, Paul Cubleşan, Octavian Stanciu, Florin Lungu, Narcis Ioniţă (contracte reziliate / Dacia Unirea Brăila), Antonio Ristea (contract reziliat / CS Blejoi Vispeşti), Karim Safsaf (contract reziliat / AS Soliman), Constantin Stoica, Iulian Roşu (contracte reziliate / Gloria Buzau), George Micle (împrumut expirat / FCSB), Adrian Dorobanţu, Andy Faustin, N’Sendo Kololo (contracte reziliate), Vlad Mocioaca (imprumut expirat / FC Rapid), Adrian Neacsu (contract reziliat / Foresta Suceava)

*Este foarte posibil ca echipa să se retragă, în curând, din campionat.


19. PANDURII TG. JIU - 8 p.

Antrenor: Călin Cojocaru (confirmat).

Veniri: La fel ca in cazul Sportului Snagov, echipa nu are drept de a face legitimari, dar FRF ar putea ridica interdictia pentru jucatori U19. 

Plecări: Bogdan Vişan (contract reziliat / Concordia Chiajna), Robert Bratu (contract reziliat / CSM Focşani), Iulian Dinu (împrumut expirat / „U” Cluj), Gabriel Oiţa (contract reziliat / ACS Comuna Recea), Daniel Unguru (contract reziliat / Unirea Slobozia), Mihai Cotolan (contract reziliat / FC Voluntari), Paul Chiş, Andrei David, Ioan David, Robert Lică (contracte reziliate).

Primul „11”: Oprita - Danescu, Nic. Cotolan, Okeke, Zlatarici - Cornicioiu, L. Gheorghe, Tranca - K. Adedoyin, Bodea, P. Popescu.

* Pandurii Târgu Jiu are foarte mari şanse să se retragă din campionat.


20. DACO-GETICA BUCURESTI - 0 p.

S-a retras din campionat. Jucătorii Raphael Stănescu, Robert Neacşu, Răzvan Began, Ionuţ Gurău, Mihai Eşanu, Radu Zamfir, Mario Mihai, Mihai Stancu, Bogdan Jica şi Răzvan Prodan au părăsit echipa. 

viewscnt
Articole similare
Ești client de servicii mobile sau fixe la Telekom? Activează factura electronică pentru a o primi prin email. Astfel te protejezi pe tine, pe cei dragi și pe cei care-ți aduc factura! Află mai multe