Manchester United - Liverpool 0-5! ”Diavolii” au fost călcaţi în picioare pe teren propriu! Salah a marcat o triplă

Premier League

Manchester United a fost umilită în derby-ul etapei a 9-a din Premier League, scor 0-5 contra lui Liverpool.

Au marcat: Keita '5, Jota '13, Salah '38, '45+5, '50. De la gazde, Pogba, care a intrat pe teren la pauză, a fost eliminat în minutul 60, după o intrare dură asupra lui Keita. Fotbalistul echipei din Liverpool a fost scos cu targa de pe teren după atacul francezului. Cristiano Ronaldo a marcat în minutul 52, dar reuşita portughezului a fost anulată pentru ofsaid.

Manchester United - Liverpool 0-5 ( Keita - 5, Jota - 14, Salah - 38, 35+4, 50)

Manchester United: De Gea - Wan-Bissak, Lindelof, Maguire, Shaw - McTominay, Fred - Greenwood, B. Fernandes, Rashford - Ronaldo

Rezerve: Bailly, Cavani, Dalot, Henderson, Lingard, MAtic, Pogba, Sancho, Van de Beek

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson - Keita, Henderson, Milner - Salah, Firmino, Jota

Rezerve: Adrian, J. Gomez, Jones, Mane, Matip, Minamino, Origi, Oxlade-Chamberlain, Tsimikas

Min 90+3. Final de meci!

Min 60. Pobga vede cartonaşul roşu după ce a fost introdus pe teren la pauză!

Min 50. GOOOOOOL LIVERPOOL! Henderson trimite o pasă superbă către Salah, iar egipteanul face tripla!

Min 46. A început repriza secundă!

Min 45+5. Final de primă repriză!

Min 45+4. GOOOOOL LIVERPOOL! Jota îi pasează în careu lui Salah, iar egipteanul înscrie!

Min 38. GOOOOOL LIVERPOOL! Keita trimite o minge în faţa porţii, iar Salah marchează!

Min 14. GOOOOOOL LIVERPOOL! Salah pasează frumos în faţa porţii, iar Jota trimite mingea în poartă!

Min 5. GOOOOOOOL LIVERPOL! Salah îi pasează frumos lui Keita, iar fostul mijlocaş din Bundesliga finalizează cu mult sânge rece!

Min 1. A început meciul!

United traversează o formă slabă în Premier League şi a înregistrat o singură victorie în ultimele 3 partide din Champions League. Totuşi, ”diavolii” au revenit fantastic în grupele Champions League, contra Atalantei, după ce au fost conduşi cu 2-0. Ronaldo a fost omul decisiv şi a marcat golul de 3 puncte.

Liverpool vine după o victorie la scor contra lui Watford, 5-0, în etapa precedentă. ”Cormoranii” mizează în meci pe unul dintre cei mai în formă jucători din Europa, Salah, care este cel mai bun marcator din Premier League, cu 7 goluri.

United ocupă locul 17 în clasament, cu 14 puncte. Liverpool este pe locul 3, cu 18 puncte, iar cu o potenţială victorie poate urca până pe locul 2.

Afla mai multe despre: liverpool-united-premier league