LIVE VIDEO 21:45 | Suedia - Franţa. Cinci jucătoare de la CSM Bucureşti se înfruntă în această semifinală

CM Handbal

De la ora 21:45, în direct la Telekom Sport 2 şi live cu faze VIDEO pe telekomsport.ro, Suedia şi Franţa se vor înfrunta în cea de-a doua semifinală a Mondialului de handbal feminin.

CSM Bucureşti, campioana României, are cinci reprezentante în cele două tabere. În naţionala Suediei joacă Isabelle Gullden, Sabina Jacobsen şi Nathalie Hagman, în timp ce în naţionala Franţei le avem pe Camille Ayglon şi Gnonsiane Niombla.

Suedia s-a calificat în fazele eliminatorii ale acestei ediţii după ce a încheiat prima o grupă din care a mai făcut parte şi Norvegia. De altfel, suedezele au învins campioana en-titre în ultima etapă, scor 31-28. În optimi au trecut de Slovenia, scor 33-21, iar în sferturi au învins naţionala Danemarcei, scor 26-23.

LIVE VIDEO Suedia - Franta

De cealaltă parte, franţuzoaicele s-au chinuit în grupe, însă şi-au revenit în fazele eliminatorii. În optimi au învins la o diferenţă de trei goluri naţionala Ungariei, scor 29-26, iar în sferturi au trecut de Muntenegru, scor 25-22. Sunt favorite la pariuri şi de această dată, cu o cotă medie de 1.86. În schimb, Suedia e creditată cu 2.50