VIDEO | Juventus câştigă meciul cu AC Milan. Ronaldo înscrie din nou, Higuain îşi îngroapă echipa

Fotbal

Juventus s-a impus cu 2-0 pe terenul celor de la AC Milan în ultimul meci al etapei a 12-a din Seria A. Mandzukic a deschis scorul în minutul 8, din centrarea lui Sandro, iar Ronaldo a închis tabela în minutul 81.

VIDEO | AC Milan - Juventus 0-2 (Mandzukic 8', Ronaldo 81')

ECHIPELE DE START:

AC MILAN: Dunnarumma - Abate, Zapata, Romagnoli, Rodriguez - Suso, Kessie, Bakayoko, Calhanoglu - Castillejo, Higuain

JUVENTUS: Szczesny - Cancelo, Benatia, Chiellini, Alex Sandro - Bentacur, Pjanic, Matuidi - Dybala, Mandzukic, Ronaldo

FINAL

Min. 84: Arbitrul îi arată roşu lui Higuain, iar jucătorul lui AC Milan îşi pierde controlul şi îi cere socoteală într-un mod extrem de vehement „centralului”.

Min. 81: GOOOOOOL Juventus! Ronaldo marchează din interiorul careului de şase metri.

Min. 57: Ocazie pentru Juventus! Paulo Dybala (Juventus) execută o lovitură liberă din marginea careului de 16 metri, dar şutul său zguduie bara dreaptă a porţii apărate de Dunnarumma.

Min. 46: Start în repriza secundă!

PAUZĂ

Min. 40: Penalty pentru AC Milan! Benatia opreşte mingea cu mâna, iar arbitrul dictează lovitură de pedeapsă după ce consultă VAR. Higuain îşi asumă responsabilitatea executării penalty-ului, dar trimite în bară.

Min. 8: GOOOOOL Juventus! Sandro centrează înalt, iar Mandzukic reia cu capul în poarta lui Dunnarumma.

Min. 1: A început partida! Scenografie spectaculoasă pregătită de suporteri.

Juventus este liderul clasamentului în Serie A, cu 31 de puncte, în timp ce AC Milan se află la 10 puncte distanţă, pe poziţia a patra.

Campioana en titre deţine avantajul moral înaintea partidei, deoarece a reuşit să se impună în ultimile cinci partide.

Afla mai multe despre: ac milanjuventus