VIDEO | Academica Clinceni şi Sepsi Sf. Gheorghe au terminat nedecis, scor 1-1. Oaspeţii au egalat din off-side. Gazdele au jucat un minus un sfert de oră

Academica Clinceni

Academica Clinceni şi Sepsi OSK au terminat la egalitate, scor 1-1 (1-1), într-o partidă din etapa a 7-a a Ligii l de fotbal. Oaspeţii rămân neînvinşi după această etapă.

VIDEO | Academica Clinceni - Sepsi Sf. Gheorghe 1-1 (Cebotaru 24 / Karanovic 37)

ECHIPELE DE START:

CLINCENI: Vâlceanu - Matei, Chatziterzoglou, Patriche, Pîrvulescu - Şut, Cebotaru - Achim, Popescu, Bus - Buziuc

SEPSI: Fejer - Kilyen, Barisic, Tincu, Ştefan - Bouhenna - Gal, Vaşvari, Flores, Hamed - Safranko

Min. 75 Cartonaş roşu pentru Academica ClincenI! Florin Achim a primit al doilea cartonaş galben.

Min. 48 Ocazie mare ratată de Clinceni.

Min. 46 A început repriza a doua.

Min. 45+1 S-a terminat prima parte.

Min. 39 Ocazie mare ratată de Sepsi.

Min. 37 GOOOOL SEPSI! Karanovic egalează, dar dintr-o poziţie suspectă de off-side.

Min. 24: GOOOL CLINCENI! Cebotaru transformă excelent penalty-ul obţinut de Buzuc, după o eroare a portarului Fejer.

Min. 1: A început meciul

Niciuna dintre cele două echipe nu a reuşit să lege două victorii la rând, după ce în urmă cu două etape au obţinut pentru prima dată în acest sezon toate cele trei puncte.

Clinceni a clacat după ce a reuşit să o învingă pe Chindia şi a cedat, 1-2, cu FC Hermannstadt, în timp ce Sepsi a ieşit cu capul sus din meciul cu CFR Cluj, terminat la egalitate, 1-1. Sâmbătă la prânz se întâlneşte echipa cu cea mai slabă defensivă, elevii lui Ilie Poenaru încasând 16 goluri în doar şase etape cu cel mai slab atac. Doar cinci goluri au marcat jucătorii conduşi de pe bancă de Csaba Laszlo.

Cu o victorie, Sepsi poate urca, cel puţin temporar, pe un loc de play-off, iar dacă Academica va obţine punct sau puncte se va îndepărta de Dinamo, cel puţin până când "câinii" lui Dusan Uhrin vor juca, pe teren propriu, cu Hermannstadt.

Afla mai multe despre: clincenisepsiliga 1