VIDEO | AC Milan - Inter 0-3. ”Nerazzurri” câştigă în ”Derby della Madonnina” şi îşi măresc avantajul faţă de poziţia a doua, la 4 puncte

VIDEO | AC Milan - Inter 0-3.  ”Nerazzurri” câştigă în ”Derby della Madonnina” şi îşi măresc avantajul faţă de poziţia a doua, la 4 puncte

AC Milan

Derby-ul dintre Milan şi Inter a fost unul puternic disputat. Ambele formaţii au avut o multitudine de ocazii, dar Handanovic a prins o formă de zile mare şi a reuşit să se opună la fiecare ocazie a ”rossoneri”. În schimb, atacanţii ”nerazzurri” au avut sânge rece în vene şi nu au greşit în faţa porţii. Lautaro a punctat de 2 ori, iar Lukaku a închis tabela, cu un gol impresionant.

AC Milan - Inter 0-3 (Lautaro Martinez 5, 57, Romelu Lukaku 66)

Milan (4-2-3-1): G. Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez - Kessie, Tonali - Saelemaekers, Calhanoglu, Rebic - Ibrahimovic.

Inter (3-5-2): Handanovic - Skriniar, De Vrij, Bastoni - Hakimi, Barella, Brozovic, Eriksen, Perisic - Lautaro, Lukaku.

Min 90. Se încheie partida. Inter se impune în faţa marei rivale

Min 66. GOOOL INTER!! Lukaku adaugă o a treia reuşită pentru ”nerazzurri” şi probabil încheie astfel meciul

Min 57. GOOOOOL INTER!! Lautaro Martinez marchează al doilea gol al său şi al echipei, după o pasă bună de la Perisic

Min 47. Handanovic are două intervenţii senzaţionale! Portarul şi căpitanul lui Inter şi-a salvat echipa în debutul reprizei secunde! Nici măcar Zlatan nu a putut să înscrie

Min 45. Pauză: Inter Milano conduce cu scorul de 1-0

• Ne apropiem de finalul primei reprize. Au fost şase şuturi pe spaţiul porţii, patru cornere şi câte trei intervenţii ale portarilor. Derby-ul este unul spectaculos.

Min 35. Ocazie de 2-0 pentru Inter Milano! Donnarruma intervine excelent la şutul lui Perisic, iar Lautaro trimite alături, din câţiva metri.

Min 33. Ocazie mare pentru AC Milan! Theo Hernandez preia în careu, dar trimite pe lângă poartă

• Debut excelent de meci. Cele două echipe sunt decise să-şi apropie victoria. Se joacă spectaculos după primele 15 minute

Min 5. GOOOOL INTER!!! Lautaro Martinez marchează şi deschide scorul pentru echipa antrenată de Antonio Conte