VIDEO | Trei din trei pentru Viorel Moldovan! Chindia Târgovişte, victorie clară în meciul cu Aerostar Bacău

VIDEO |  Trei din trei pentru Viorel Moldovan! Chindia Târgovişte, victorie clară în meciul cu Aerostar Bacău

Liga 2

Chindia Târgovişte a început excelent sezonul în Liga a 2-a. Formaţia antrenată din acest an de Viorel Moldovan a câştigat cu 2-0 meciul cu Aerostar Bacău şi a ajuns la a treia victorie stagională.

Cherchez, în minutul 58, şi Florea, la ultima fază a meciului, au adus victoria Chindiei Târgovişte, care are maximum de puncte după primele trei etape.

De cealaltă parte, Aerostar Bacău are un început extrem de slab de sezon, obţinând un singur punct în acest start de sezon.

Repriza a doua:

Telekom Sport LIVE

ACUM LIVE VIDEO | Aerostar - Chindia Targovişte, în direct la Telekom Sport 1 şi online (repriza a doua)

Posted by TelekomSport.ro on Saturday, August 18, 2018

Târgoviştenii merg la Bacău cu moralul ridicat după primele două victorii obţinute în primele două etape din noul sezon al Ligii a doua. Formaţia lui Viorel Moldovan s-a impus în prima deplasare a sezonului pe terenul Politehnicii Timişoara, iar runda trecută a învins-o pe Universitatea Cluj cu 2-1.

În faţa sa se va afla Aerostar Bacău, echipa lui Cristi Popovici care a "cules" un singur punct din primele două etape, chiar în deplasarea de sâmbăta trecută de la Metaloglobus.

• LIVE  |  Aerostar - Chindia Targovişte, sâmbătă ora 13:00, în direct la Telekom Sport 1

Hudubei a deschis scorul, în minutul 22, dar gazdele de la Metaloglobus au egalat în minutul 39, prin Ghenovici.

Afla mai multe despre: aerostarliga 2chindiaviorel moldovan