VIDEO | Astra - Dunărea Călăraşi 1-1. Remiză cu nervi la Giurgiu. Gazdele bifează acelaşi scor patru etape la rând!

Astra şi Dunărea Căăraşi au remizat la 1 în primul meci al zilei de sâmbătă din Liga 1 Betano. Partida din cadrul etapei a 5-a a fost transmisă în direct la Telekom Sport 1, iar golurile şi cele mai importante faze pot fi văzute în timp real pe telekomsport.ro.

Interesant este că Astra a înregistrat acest scor pentru a patra etapă la rând.

Au marcat: Neluţ Roşu '16 (p) / Silviu Pană '21

1-0, min. 16 - Ispas l-a faultat în careu pe Llullaku, iar Neluţ Roşu a marcat din penalti, în minutul 16;

1-1, min. 21 - Silviu Pană a marcat cu capul din şapte metri după o centrare a lui Gligorov.

În minutul 73, Alibec a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben, pentru un fault din spate. Două minute mai târziu, Bahamboula a primit cartonaşul roşu direct, pentru un fault cu piciorul ridicat asupra lui Ispas. Dunărea nu a profitat de cele 20 de minute de superioritae numerică (inclusiv cu prelungirile), neavând nicio ocazie de gol în această perioadă.

VIDEO | Astra - Dunărea Călăraşi 1-1 (Roşu pen 16 / Pană 21)

Astra: Lazar - Belu, Bejan, Crişan, Radunovic - Mrzljak - Begue, Roşu, Moise, Llullaku - Alibec.
Rezerve: C. Nedelcovici - Boboc, Butean, Cestor, Bahamboula, Buş, Balaure.
Antrenor: Marius Măldărăşanu.

Călăraşi: Straton - Gligorov, Balaur, Dobrosavlevici, Ispas - Puşcaş, Simion, Pană - V. Munteanu, Ndiaye, Kanda.
Rezerve: Lungu - Carnat, V. Alexandru, Keyta, Monroy, Mendy, Honciu.
Antrenor: Dan Alexa.

Min. 90+5 - Final de meci

Min. 75 - Bahamboula are o intrare criminală şi este eliminat la rândul său!

Min. 74 - Alibec vede cel de-al doilea cartonaş galben şi este eliminat

Min. 52 - Alibec încearcă din răsputeri să înscrie, dar jocul nu-i iese

Min. 46 - A început repriza a doua

Min. 45+2 - Pauză la Giurgiu

Min. 45 - Ocazie uriaşă pentru Llullaku!

Min. 40 - Noroc pentru Dunărea la o nouă şansă bună de gol a gazdelor

Min. 34 - Ocazie de gol pentru Astra

Min. 21 - GOOOOOL DUNĂREA! Pană egalează cu o lovitură de cap

Min. 16 - GOOOOOL ASTRA! Neluţ Roşu transformă cu siguranţă penalty-ul

Min. 15 - Penalty pentru Astra după un fault clar asupra lui Llullaku.

Min. 2 - Llullaku are prima ocazie de gol a meciului

Min. 1 - A început meciul

Astra Giurgiu l-a pierdut pe Alexandru Stan şi va trebui să se descurce fără căpitanul echipei, plecat la FCSB. Trupa lui Măldărăşanu a început destul de bine sezonul, cu o victorie în meciul cu FCSB şi trei remize consecutive.

De cealaltă parte, Dunărea Călăraşi vine la Giurgiu după înfrângerea cu 1-3 din meciul cu CFR Cluj. Echipa antrenată de Dan Alexa a strâns cinci puncte în primele patru runde din Liga I.

Echipele probabile:

• ASTRA: Lazar - Belu, Erico, Bejan, Radunovici - Biceanu, Mrzljak - Balaure, Roşu, Lullaku - Alibec
  • DUNĂREA: Straton - Gligorov, Şandru, Dobrosavlevici, Mendy - Simion, Monroy, Puşcaş - Mezu, Kanda, Ndiaye

Afla mai multe despre: astradunarea calarasiliga 1