VIDEO | Astra - FC Botoşani 1-1. Câte o repriză pentru fiecare! Montini a răpit victoria moldovenilor

Meciul Astra - FC Botoşani s-a terminat cu scorul de 1-1, în etapa a 28-a din Liga 1. În urma acestui rezultat, FC Botoşani e pe locul cinci, cu 38 de puncte, iar Astra e pe locul şapte, cu 36 de puncte.

VIDEO | Astra - FC Botoşani 1-1 (Montini 79 / Papa 43)

Astra: Lazar - Raspopovic, H. Sousa, Graovac, D. Bruno - Canadija, Boje Kane, Pahonţu - Stahl, Krpic, Răduţ
Rezerve: Popa - Jovanovic, Lamanje, Crepulja, Wuthrich, Balaure, V. Gheorghe, Merloi, Montini
FC Botoşani: Pap - Braun, Chindriş, Meleke, Holzmann - Papa, Florescu - Al Mawas, Ongenda, Keyta - D. Croiotru
Rezerve: Hankic - Ţigănaşu, Patache, Plămadă, Tîrcoveanu, Camara, Fili, Târşa

Min. 90+3 Finalul meciului.

Min 79 GOOOL Astra! Montini a egalat cu capul, în urma unui corner.

Min. 70 Astra trece pe lângă egalare.

Min. 46 A început repriza secundă.

Min. 45+1 Finalul primei reprize.

Min. 43 GOOOL FC Botoşani! Papa trage puternic din careu, mingea loveşte transversala şi intră în poartă.

Min. 37 Astra loveşte bara şi ratează din nou deschiderea scorului.

Min. 27 Krpic reia cu capul la a doua bară, dar Pap intervine.

Min. 1 A început meciul.

În luptă strânsă pentru ultimele locuri de play-off, Astra şi FC Botoşani dau piept pe terenul formaţiei de la Giurgiu, de la ora 17:00, în direct pe Telekom Sport 1 şi LIVE VIDEO pe www.telekomsport.ro. Botoşaniul lui Marius Croitoru vine după trei înfrângeri la rând în Liga 1 şi caută să-şi revină până nu pierde locul cinci, cel pe care se află acum şi care duce în play-off, fiind la egalitate de puncte cu Academica Clinceni, 37 de puncte.

De partea cealaltă, Astra e într-un reviriment în cautarea locului care asigură prezenţa în play-off. După ce a început prost sezonul, echipa lui Eugen Neagoe a început să câştige meciuri şi să urce în clasament, iar în prezent se află pe locul 9, cu 37 de puncte, la două lungimi de primul loc de play-off, ocupa de Academica Clinceni, pe poziţia a 6-a.

În ultimele cinci întâlniri directe, Astra are palmares pozitiv cu FC Botoşani. Giurgiuvenii au câştigat de două ori, iar trei partide s-au terminat la egalitate.

Afla mai multe despre: astrafc botosaniliga 1live video