VIDEO | Astra Giurgiu şi FC Viitorul Constanţa au remizat, în această seară, scor 1-1. Gabi Tamaş a revenit în fotbalul românesc cu un autogol

Astra Giurgiu şi FC Viitorul Constanţa au remizat, scor 1-1 (1-1), în această seară, într-o partidă programată în etapa a 6-a a Ligii l de fotbal.

VIDEO | Astra Giurgiu - FC Viitorul 1-1 (V. Gheorghe min. 40/ Tamaş - autogol, min. 38).

Astra Giurgiu şi FC Viitorul Constanţa au terminat nedecis, scor 1-1, partida din etapa a 6-a a Ligii l. Un scor echitabil, la capătul unui meci echilibrat, cu ocazii de joc de ambele porţi. Oricare dintre formaţii se putea impune pe final, cu puţin mai multă luciditate în faţa porţii. Viitorul Constanţa a deschis scorul în minutul 38, după ce Gabi Tamaş a reluat în propria poartă cornerul executat de Gabi Iancu. La două minute după deschiderea scorului, V. Gheorghe a pătruns prin axul central al apărării constănţene, a şutat, mingea a fost deviată de P. Iacob, iar portarul Căbuz a fost păcălit de traiectorie. Supărare mare pentru Gică Hagi, care a decis la pauză să-l scoată pe Paul Iacob, al cărui plasament a fost deficitar la golul astralilor.

În clasament, FC Viitorul Constanţa urcă pe locul 3, cu 12 puncte, la două în spatele liderilor CFR Cluj şi Poli Iaşi. De partea cealaltă, Astra Giurgiu este pe locul 8, cu 8 puncte. În runda următoare, FC Viitorul va juca acasă, cu FC Voluntari (duminică, 25 august, de la ora 18), iar Astra are o deplasare extrem de dificilă, pe terenul celor de la "U" Craiova (vineri, 23 august, de la ora 21),

Final de meci!!!

Min. 82: Astra marcheză, însă golul este anulat pentru offside. Corectă decizie a asistenţilor.

Min. 71: Ultima schimbare la Viitorul. Calcan intră în locul lui Măţan.

Min. 68: Modificare la Astra. Begue, în locul lui Fl. Matei

Min. 67: Dublă ocazie imensă pentru FC Viitorul. Ganea a lovit bara, iar Gabi Iancu a fost blocat de un fundaş advers, cu poarta goală.

Min. 61: Gabi Iancu ajunge primul la balon, dar şutul său este moale şi reţinut uşor de Kitanov.

Min. 46: Două schimbări la FC Viitorul şi una la Astra. Au intrat Houri şi Filip, în locul lui Artean şi Iacob, respecitv Ajayi în locul lui Tounkara

Pauză la Giurgiu! Scorul este egal, 1-1.

Min. 40: GOOOL Astra!!! V. Gheorghe şutează de la 11 metri, mingea este deviată de P. Iacob şi îl păcăleşte pe Căbuz.

Min. 38: GOOOL FC Viitorul!!! Gabi Tamaş plasează o lovitură de cap perfectă în propria poartă.

Min. 27: Un nou şut la poarta la Căbuz. Simion trimite la o palmă de poarta constănţenilor

Min. 18: Şutul lui V. Gheoghe este prins fără probleme de Căbuz.

Min. 17: Schimbare la Astra. V. Gheorghe intră în locul lui Albert Stahl.

Min. 13: Cea mai mare ocazie a primului sfert de oră aparţine Viitorului. George Ganea a tras cu stângul pe lângă poarta lui Kitanov, din cădere.

Min. 12: Şutul lui Alexandru Măţan nu îi crează probleme portarului Astrei, Kitanov.

ECHIPELE DE START:

Astra: Kitanov - Bruno, G. Tamaş, Graovac, Radunovic - Simion,Răduţ, Crepulja - Stahl, Tounkara, Fl. Matei.
Rezerve: Lazar, Dima, Biceanu, Ajayi, Moise, V. Gheorghe, Begue

Viitorul: Căbuz - Mladen, Ţâru, P. Iacob, R. Boboc - A. Ciobanu, Achim, Artean - Măţan, G. Ganea, G. Iancu.
Rezerve: Cojocaru, Dulca, Leca, Rivaldinho, Houri, Filip, Calcan

Afla mai multe despre: liga 1astra giurgiufc viitorul,