VIDEO Barcelona - Atletico Madrid 0-0. Remiză pentru Real Madrid! Derby fără goluri, dar cu foarte multe faze de poartă. Clasamentul actualizat

La Liga

FC Barcelona şi Atletico Madrid au terminat la egalitate, 0-0. Un rezultat care o avantajează pe Real Madrid în lupta pentru titlu, formaţia lui Zidane depinzând acum de propriile rezultate.

Comentăm meciul şi pe Youtube alături de Andrei Dumitru şi Bogdan Socol

Barca: ter Stegen - Mingueza, Pique, Lenglet - Dest, De Jong, Busquets, Pedri, Alba - Messi, Griezmann
Atletico Madrid: Oblak - Trippier, Savic, Felipe, Hermoso - Carrasco, Koke, Llorente, Lemar - Correa, Suarez

Final! Barca şi Atletico au terminat la egalitate, 0-0.

Min 84. Ocazie mare pentru Barca! Dembele trimite peste poartă din poziţie ideală

Min 69. Barca trimite mingea în poartă, dar Araujo era în poziţie de offside.

Min 66. Intră Joao Felix în teren

Min 62. Ocazie bună pentru Ilaix Moriba de la Barcelona

Min 47. Şut expediat de Suarez, dar mingea trece pe lângă poarta lui Ter Stegen

Min 46. Start în repriza a doua dintre Barcelona şi Atletico Madrid. Gazdele încep mai bine, dar Lenglet îl încurcă pe Araujo la o fază fixă

Final de primă repriză: scorul este 0-0. Atletico a făcut o primă repriză mai bună

Min 43. Acţiune bună a lui Carrasco. Atletico putea deschide scorul

Min 41. Ocazie mare Barca! Messi iese la rampă, driblează trei adversari, dar şutul său trece puţin pe lângă poartă. Mingea a fost deviată de Oblak, care salvează practic un gol ca şi făcut

Min 36. Ocazie din nou pentru Atletico! Ter Stegen intervine în faţa lui Suarez şi îi fură practic mingea de pe cap

Min 33. Ocazie pentru Atletico Madrid! Carrasco a întors excelent pentru Llorente, dar ter Stegen, atent, a respins

Min 19. Correa primeşte în careu şi trimite rapid spre poartă, dar cu un ultim efort un adversar reuşeşte să respingă.

Min 13. Lemar s-a accidentat. În locul său intră Saul Niguez

Min 10. Luis Suarez încearcă poarta! Şut din lovitură liberă, la care Ter Stegen intervine fără emoţii

Min 1. Start în derby-ul zilei în Europa

Atletico Madrid vine pe Camp Nou din postura de lider. Echipa lui Simeone are 76 de puncte, cu două mai multe decât rivalele de pe locurile 2 şi 3, Real Madrid şi FC Barcelona.

O victorie o poate apropia decisiv de titlu pe Atletico, în timp ce un succes al catalanilor ar aprinde lupta pentru titlu, cu patru etape înainte de finalul sezonului.

Atletico nu a mai pierdut din 2019 cu Barca. Ultimele trei partide s-au încheiat cu două victorii ale ”colchonerilor” şi o remiză, chiar pe Camp Nou. Ultimul succes al catalanilor în faţa lui Atletico datează din aprilie 2019, scor 2-0.

Afla mai multe despre: barcelonaatletico madrid