VIDEO | Viitorul câştigă în prelungiri meciul cu CFR Cluj. Un Hagi pe bancă şi alţi doi pe teren. Gol genial marcat de Voduţ

Viitorul Constanţa a reuşit să câştige dramatic meciul cu CFR Cluj. Gazdele au condus cu 1-0, dar echipa lui Hagi a revenit şi s-a impus în prelungiri.

După o primă repriză echilibrată, în care am putea nota doar greşeala mare a lui Haţegan de a nu acorda penalty, în minutul 45+2, pentru Viitorul, jocul s-a ”trezit” în partea secundă.

Ţucudean a reuşit să deschidă scorul în minutul 55, dar n-a fost suficient pentru CFR. Două gafe incredibile ale lui Mureşan au îngropat campioana.

Mai întâi fundaşul lui Conceicao îi da o minge pe tavă lui Voduţ, care are, mai apoi, o execuţie în stilul cu care ne obişnuise Gică Hagi. Lob de la 40 de metri şi Viitorul face 1-1.

Acelaşi Mureşan o mai comite o dată în prelungiri, când îl faultează pe Voduţ. Ianis Hagi transformă penalty-ul şi Viitorul se impune cu 2-1.

LIVE VIDEO | CFR CLUJ - VIITORUL 1-2 (Ţucudean 55 / Voduţ 86, Hagi 90+1)

ECHIPELE DE START:

CFR CLUJ: Jesus Fernandez - Peteleu, Mureşan, Vinicius, Camora - Djokovic, Males, Ioniţă - Mailat, Ţucudean, Păun

VIITORUL: Buzbuchi - Mladen, Ţîru, Luchin, De Nooijer - Achim, Băluţă, Vână - Hagi, Drăguş, Măţan

Min. 90+4: Final de meci.

Min. 90+1: GOOOOL VIITORUL! Ianis Hagi transformă penalty-ul obţinut de Voduţ.

Min. 86: GOOOOL VIITORUL! Voduţ îl învinge pe Fernandez cu un gol absolut minunat!

Min. 77: Lovitura de cap trimisă de Voduţ trece puţin pe lângă buturile lui Fernandez.

Min. 55: GOOOOL CFR! Ţucudean deschide scorul

Min. 45+2: Pauză la Cluj.

Min. 45+2: Greşeală mare de arbitraj! Mladen e faultat în careu, dar Haţegan nu acordă penalty.

Min. 24: Măţan se distrează cu apărarea CFR-ului, dar şutul său e scos de Jesus Fernandez.

Min. 17: OCAZIE CFR! Şutul lui Păun nimereşte transversala porţii lui Buzbuchi.

Min. 15: Început fără ocazii de gol între CFR şi Viitorul.

Min. 14: Clujenii protestează din nou la adresa arbitrului. Păun e faultat la marginea careului, Haţegan lasă jocul liber.

Min. 10: Ţucudean cere penalty, la o intervenţie a lui Luchin. Reluările îi dau dreptate însă lui Haţegan.

Min. 1: A început meciul

Antonio Conceicao a rămas antrenorul CFR-ului şi după eliminarea din Europa League. Cel puţin pentru moment. Jucătorii i-au ţinut partea.

„Nu e uşor pentru un jucător să schimbe atâţia antrenori. Conducerea e supărată, dar nu mai mult decât jucătorii. E ruşine, normal că e ruşine”, a spus Mario Camora.

CFR poate să spele ruşinea ratării calificării în grupele Europa League, duminică, în meciul cu Viitorul.

Culio, de Luca, Hoban şi Omrani au porobleme fizice şi nu vor juca.

„Să fim bărbaţi, ştim că toată lumea aşteaptă alte înfrângeri de la noi, dar noi nu putem să gândim aşa. Ne gândim numai la victorie. Capul sus, nimeni nu a murit, trişti suntem toţi, dar nimeni nu a murit, avem un campionat lung, o Cupa pe care vrem să o câştigăm”, a spus Mario Camora.

Partida CFR Cluj - Viitorul va puta fi urmărită LIVE la Telekom Sport 1. Cele mai importatnte faze vor putea fi revăzute pe telekomsport.ro.

Afla mai multe despre: liga 1cfr clujviitorul