VIDEO | Chindia - FC Argeş 2-2. Meci spectaculos cu patru goluri la Giurgiu

Chindia Târgovişte a remizat, sâmbătă, la Giurgiu, scor 2-2, cu echipa FC Argeş, într-un meci din etapa a XV-a a Ligii I.

VIDEO Chindia - FC Argeş 2-2

Min. 72 GOOOL FC Argeş! Grecu înscrie frumos cu un şut plasat.

Min. 46 A început repriza secundă.

Minutul 45 | 2-1 la pauză

Minutul 41 | Marco Dulca înscrie şi el pentru gazde la doar 6 minute după golul egalizator

Minutul 35 | Egalarea vine imediat după un şut a lui Neguţ deviat de Matei

Minutul 34 | Adrian Şerban deschide scorul pentru oaspeţi din penalty

Minutul 21 | Aioani intervine excelent după un şut din interiorul careului a lui Grecu

Minutul 15 | Jocul este frumos, pe contre chiar dacă ocaziile mari lipsesc

Minutul 10 | Greab intervine în două rânduri la aceeaşi fază şi o salvează pe Argeş de la primirea unui gol

Minutul 2 | O primă ocazie a gazdelor însă Popa trimite pe lângă poartă

Gazdele, cu Emil Săndoi pe bancă, vin după o serie nefastă pe teren propriu, o singură victorie în ultimele 5 partide. Cu toate acestea, Chindia este pe loc de play-off, locul 6 în acest moment. De cealaltă parte, FC Argeş, antrenată de Andrei Prepeliţă, ocupă ultima poziţie în Liga 1 şi este fără victorie în deplasare în acest sezon.

Chindia | portar - Marian Aioani, funsaşi - Ionuţ Căpuşă, Bourama Fomba, Andrei Pitan, Mădălin Marţac, mijlocaşi - Constantin Dumitraşcu, Alexandru Dulca, Alexandu Iacob, Daniel Neguţ, atacanţi - Constantin Florea, Daniel Popa, rezerve - Bogdan Moldova, Mihai Ioniţă, Cristian Cherchez, Biaise Yameogo, Alexandru Costea, Vlamir Berisha, Tudor Negrea, Cornel Dinu, Andrei Şerban, antrenor - Emil Săndoi.

Argeş | portar - Doru Greab, funsaşi - Eugen Matei, Daniel Leca, Nabil Deslandes, Constantin Muşat, mijlocaşi - Leonard Drăghici, Meza Colli, Adrian Şerban, Ionuţ Grecu, atacanţi - Cephas Malaele, Mediop Ndiaye, rezerve - Mihai Micle, Ioan Turda, Marius Şerbănică, Georgian Honciu, Andrei Prepeliţă, Andrei Blejdea, Antun Palic, Alexander Maes, Cătălin Barbu, antrenor - Andrei Prepeliţă.