Chindia Târgovişte - ASU Poli Timişoara 2-1! Elevii lui Viorel Moldovan urcă pe primul loc în Liga 2 cu un gol marcat în ultimul minutgalerie foto

Liga 2

Chindia Târgovişte a câştigat meciul de pe teren propriu cu ASU Politehnica Timişoara, scor 2-1. Elevii lui Viorel Moldovan au revenit de la 1-0 şi s-au impus cu 2-1.

Dudea, fundaşul împrumutat de la Dinamo a marcat pentru 1-1.

Golul victoriei a venit târziu, în minutul 90, de la Lungu.

Chindia e prima în clasament cu 44 de puncte şi o depăşeşte pe Sportul Snagov (43), Academica Clinceni (42) şi Petrolul Ploieşti (42). Etapa viitoare, echipa lui Viorel Moldovan are meci la Cluj cu Universitatea.

Chindia Târgovişte - ASU Poli Timişoara, repriza a doua

ACUM LIVE VIDEO | Chindia Târgovişte - ASU Poli Timişoara se joacă pe Telekom Sport 3 Începem cursa spre EURO! România se luptă cu Spania, Suedia şi Norvegia pentru calificare! Aici ai cele 10 grupe din preliminariile CE 2020 ---> http://bit.ly/2PdGkpW Mircea Lucescu surprinde: "Dacă picam cu România, îmi dădeam demisia!" Ce şanse le dă tricolorilor ---> http://bit.ly/2DVNXPP Prima reacţie a lui Contra după tragerea la sorţi: "Nu e cea mai grea grupă în care puteam pica!" Ce îşi doreşte pentru meciul de debut ---> http://bit.ly/2Qs53vu