VIDEO | Chindia Târgovişte - Gaz Metan 0-1! Echipa lui Ilie Poenaru a câştigat după ce a rămas în 10 oameni

VIDEO |  Chindia Târgovişte - Gaz Metan 0-1! Echipa lui Ilie Poenaru a câştigat după ce a rămas în 10 oameni

Gaz Metan Mediaş a învins, vineri, în deplasare, echipa Chindia Târgovişte, scor 1-0, în etapa a XV-a din Liga I.

LIVE VIDEO | Chindia Târgovişte - Gaz Metan 0-1 (Matricardi - 90+1)

• Chindia: Căbuz - Căpuşa, Celea, Iacob, Roumpoulakou - Neguţ, Kocic, Popadiuc, Corbu -  Marian Şerban, Florea
  • Rezerve: Pop, Martac, Dragoş Şerban, Atanase, Matiş, Popa, Suciu, Cantave, Stoian
  • Gaz Metan: Vâlceanu - De Moura, Matricardi, Yurim Trif - Alceus, Filip - Lixandru, Chamed, Grădinaru - Morar
  • Rezerve: Buzbuchi, Dobrescu, Horj, Izata, Iancu, Gaspar, Deaconu, Sarr, Irobiso

Medieşenii au marcat în minutul 90+1 şi au jucat în inferioritate numerică din minutul 63. Matricardi a marcat golul victoriei în minutul 90+1, după o centrare de la Trif. Din minutul 63, Gaz Metan a evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Moura.

Min 90+4. Final de meci!

Min 90+1. Goooooool Gaz Metan! Matricardi trimite cu capul în poartă din câţiva metri, după o centrare de la Trif!

Min 79. Ocazie Gaz Metan! Yuri trimite din careu peste poartă!

Min 75. Ocazie Chindia! Matiş trimite de la distanţă, dar mingea trece pe lângă!

Min 62. Roşu Gaz Metan! De Moura esta avertizat după un fault stupid.

Min 48. Ocazie Chindia! Paul Iacob se trezeşte cu mingea în picior, în careu, dar trimite pe lângă!

Min 46. A început repriza secundă!

Min 45+2. Final de primă repriză!

Min 45. Ocazie Gaz Metan! Trif trimite un şut bombă din afara careului, dar mingea se duce în plasa laterală!

Min 28. Ocazie Gaz Metan! Morar trimite un şut din careu, dar mingea este pe direcţia portarului!

Min 10. Ocazie Chindia! Florea a tras din afara careului, portarul a repins în faţă, până la Corbu, care trimite peste poartă!

Min 1. A început partida.

Echipele probabile:

CHINDIA: 33. Căbuz - 98. Căpuşă, 5. Celea, 6. P. Iacob, 7. Corbu - 10. Neguţ, 23. Kocici, 59. Popadiuc, 17. M. Şerban - 11. D. Florea, 19. D. Popa

REZERVE: 1. D. Moldovan, 2. Martac, 13. Cherchez, 20. Roumpoulakou, 21. Atanase, 22. Suciu, 63. G. Stancu, 77. A. Şerban, 88. Ad. Ioniţă

ANTRENOR: Emil Săndoi

GAZ METAN: 1. Vâlceanu - 2. Moura, 25. Matricardi, 3. Yuri, 7. Trif - 8. Francisco, 92. Alceus - 70. Şteau, 10. R. Deaconu, 23. Grădinaru - 9. Irobiso

REZERVE: 31. Buzbuchi, 4. I. Filip, 5. Izata, 21. Dobrescu, 33. Horj, 69. Chamed, 71. Morar, 77. Sarr, 98. Velisar

ANTRENOR: Ilie Poenaru

Chindia este pe locul 10 în clasament cu 17 puncte. În timp ce, Gaz Metan este pe locul 13, cu 12 puncte.

Chindia are moral bun după ultima victorie din Liga I, când a reuşit să o răpună pe UTA chiar pe teren propriu, scor 2-0.

Medieşenii au scos doar un punct din precedenta confruntare cu Academica Clinceni, scor 1-1.

Meciul de la Ploieşti va fi condus la centru de Istvan Kovacs, în timp ce asistenţi vor fi Vasile Marinescu şi Ovidiu Artene.

Afla mai multe despre: chindiagaz metan