VIDEO | Chindia - Universitatea Craiova, scor 0-1. Oltenii s-au calificat în semifinala Cupei României prin golul lui Cîmpanu

Cupa României

Universitatea Craiova s-a calificat în semifinala Cupei României prin golul marcat de Cîmpanu. OLtenii i-au învins pe cei de la Chindia Târgovişte cu scor 0-1.

Cupa României, sferturi. Chindia Târgovişte - U Craiova 0-1 (Cîmpanu 25')

• Chindia: D. Moldovan - Căpuşă, Piţian, Celea, Kocic - P. Iacob, Dumitraşcu - Yameogo, Atanase, Diaz - Berisha
  • Rezerve: Aioani, Martac, Fomba, C. Dinu, Dulca, Neguţ, Mitrea, Neicuţescu, M. Costea
  • U Craiova: Pigliacelli - Vătăjelu, Papp, M. Constantin, Bancu - Mateiu, Nistor, Screciu - Cîmpanu, Ivan, Baiaram
  • Rezerve: L. Popescu, Vlădoiu, Bic, Fedele, J. Camara, Căpăţână, Bărbuţ, Tudorie, Mamut.

Min. 90+3 Final de meci.

Min. 90 Cartonaş galben pentru Neguţ.

Min. 80 Şansă mare de gol pentru Craiova.

Min. 47 Şansă de gol a lui Ivan.

Min. 46 A început a doua repriză.

Min. 45 Finalul primei reprize.

Min. 41 Schimbare la Craiova. A intrat Bic în locul lui Screciu, care s-a accidentat.

Min. 35 Schimbare dublă la Chindia. Au intrat Neguţ şi Dulca în locul lui Atanase şi Iacob.

Min. 25 GOOOOOL Craiova! Cîmpanu a deschis scorul pentru olteni.

Min. 18  Şansă de gol pentru Craiova.

Min. 8 Ocazie pentru Chindia. Iacob loveşte bara.

Min. 1 A început partida.

La doar trei zile de la ultimul duel direct, Chindia Târgovişte şi Universitatea Craiova se întâlnesc în sferturile de finală ale Cupei României. Oltenii au de luat o revanşă, după ce au cedat meciul din campionat, scor 0-1, de la finalul săptămânii trecute. Mai mult, Chindia a reuşit să se impună şi în deplasarea de la Universitatea Craiova, în partida din turul sezonului regulat, cu acelaşi scor, 1-0.

Chindia - Universitatea Craiova LIVE VIDEO, astăzi, în sferturile Cupei României, la Telekom Sport 1, de la ora 20:30

Chindia Târgovişte n-a avut nicio problemă în meciul din optimi cu Farul Constanţa. Echipa lui Emil Săndoi s-a impus la scor de neprezentare pe terenul Farului, iar în Liga I, Chindia încă visează la un loc în play-off. În urma victoriei obţinute cu Universitatea Craiova, târgoviştenii au venit la patru puncte de Academica Clinceni, ocupanta locului 6, ultimul care asigură prezenţa în play-off la finalul sezonului regulat.

De partea cealaltă, Universitatea Craiova a trecut la limită de FC Botoşani, scor 1-0, în optimile Cupei României. De altfel, în ultimele cinci meciuri disputate, în toate competiţiile, oltenii n-au reuşit să marcheze mai mult de un gol.

Afla mai multe despre: craiova