VIDEO | CS Mioveni - Chindia 1-4. Elevii lui Viorel Moldovan au făcut spectacol la Mioveni şi au urcat pe locul doi în liga secundă

Liga 2

În primul meci din runda cu numărul 25 din Liga a 2-a, Chindia Târgovişte s-a impus pe terenul celor de la CS Mioveni, scor 4-1.

Scorul a fost deschis de fundaşul dreapta, Martac, în minutul 25, iar soarta meciului a părut decisă în minutul 45, atunci când Mioveni a rămas în 10 oameni, după eliminarea lui Rădescu. În a doua repriză, Chindia a primit penalty, iar căpitanul Cherchez a transformat, dar doar trei minute mai târziu, nou intratul Simon Măzărache a redus din diferenţă. Gazdele însă nu au rezistat, iar dâmboviţenii s-au desprins pe tabelă în minutele de final, prin golurile lui Neicuţescu, primul de la revenirea la Târgovişte şi al lui Daniel Florea, fostul jucător al Astrei Giurgiu. În urma acestui rezultat, Chindia a urcat, cel puţin temporar, pe locul 2, cu 54 de puncte, unul distanţă de liderul Snagov. Mioveni este pe 7, cu 38 de puncte.

Urmărim împreună meciul din Liga a 2-a, dintre CS Mioveni şi Chindia Târgovişte, în comentariul lui Ovidiu Ionescu - Football & Travel. EXCLUSIV | SMS-ul trimis de un jucător de la Steaua a ajuns din greşeală la Becali. Patronul şi-a ieşit din minţi când a văzut ce scrie în el: ”A trebuit să plec!” ---> https://bit.ly/2HmhzbB Gică Hagi a găsit comparaţia perfectă: ”E ca o broască ţestoasă”. ”Regele” nu s-a abţinut şi a intervenit pentru Nedelcu ---> https://bit.ly/2u9MFL6 BREAKING | Noua eră galactică! Zidane a explicat ce se va întâmpla cu Isco şi Bale. Ce spune despre transferul lui Mbappe la Real Madrid ---> https://bit.ly/2TFrOyr VIDEO INCREDIBIL | Gigi Becali a blocat din nou traficul de pe un bulevard din Capitală. A ieşit cu oile la plimbare ---> https://bit.ly/2ClUp10

Posted by Telekom Sport Romania on Friday, March 15, 2019

Chindia a remizat etapa trecută în derbyul cu Petrolul şi a pierdut primele puncte în 2019. Echipa lui Viorel Moldovan câştigase cu Aerostar Bacău şi FC Argeş în etapele de la începutul anului, dar egalul contra ploieştenilor i-a împiedicat să revină pe podium după runda a 24-a. A fost doar al patrulea meci fără victorie pentru Chindia în acest sezon pe teren propriu dintre cele 12 disputate.

• LIVE VIDEO | CS Mioveni - Chindia, vineri, 17:30, Telekom Sport 1

Singura trupă care a câştigat la Târgovişte este chiar adversara de vineri a fotbaliştilor lui Viorel Moldovan. CS Mioveni se impunea cu 2-0 în tur, atunci când argeşenii erau mai aproape de locurile promovabile. Acum echipa antrenată de Daniel Opriţa este pe poziţia a 7-a la 14 puncte de ultimul loc al podiumului. Mioveniul are 4 puncte obţinute din etapele jucate în 2019 iar acasă a fost învinsă doar de liderul Sportul Snagov şi în derbyul local cu FC Argeş.

Afla mai multe despre: chindiamioveniopriţaviorel moldovan