VIDEO | CS Mioveni - Rapid 0-2. Giuleştenii obţin a doua victorie în Liga I

VIDEO | CS Mioveni - Rapid 0-2. Giuleştenii obţin a doua victorie în Liga Igalerie foto

CS Mioveni primeşte vizita formaţiei Rapid Bucureşti, azi, de la ora 21:30, în direct pe Telekom Sport şi telekomsport.ro.

CS Mioveni – Rapid 0-2 (Min 41 Dragoş Grigore, Min 55 A. Balan)

CS MIOVENI: Popescu - Oancea, Balaur, Iacob, Şerbănică - Toma, Panait, Dumitriu, Rădescu - Rusu - Blănaru
REZERVE: Ducan, Scarlatache, M. Chindriş, Buziuc, Garutti, Dat, Coşereanu, Massaro, An. Cristea
ANTRENOR: Alex Pelici

RAPID: H. Moldovan - Belu, Săpunaru, D. Grigore, Junior Morais - Crepulja - Carnat, Albu, Ilie, Hlistei - Bălan
REZERVE: Drăghia, Barbu, Costin, Goge, Despa, Dandea, Pănoiu, Moise, Florică
ANTRENOR: Mihai Iosif

Stadion: Orăşenesc (Mioveni)
Arbitru: Cojocaru Adrian Viorel (Galaţi) / A1: Vişan Florian Alexandru (Galaţi), A2: Necula Mihaita (Bucureşti)

Min 90+3: Final de meci. Victorie pentru Rapid!

Min 85: Galben pentru Albu

Min 57: Ocazie pentru gazde. Reţine, fără emoţii, Moldovan

Min 55: GOOOOOOOOOOL Rapid!! Balan a dat golul de 2-0. N. Carnat i-a pasat în interioriul careului

Min 46: A început repriza secundă

Min 45: Final de primă repriză

Min 41: GOOOOOOOOOOL Rapid!! Dragoş Grigore deschide scorul cu capul

Min 23: O nouă ocazie pentru Mioveni. Blănaru a iniţiat faza, însă Săpunaru a intervenit prompt

Min 13: Ocazie Mioveni. Blănaru a fost în prim plan, dar mingea a trecut peste poartă

Min. 3 - Ocazie Rapid. Morais trimite un şut centrare, care-i dă emoţii lui Popescu. Mingea s-a oprit în plasa laterală.

Min. 1 - A început meciul.

21:21 - Probleme la Mioveni! Nocturna le dă bătăi de cap gazdelor. Instalaţia de iluminare a stadionului nu porneşte cu câteva minute înainte de ora stabilită pentru startul jocului CS Mioveni - Rapid.

Meciul din etapa cu numărul din Liga I dintre CS Mioveni şi Rapid se joacă pe stadionul Orăşenesc.

Rapidul a debutat cu victorie în Liga I, împotriva Chindiei, scor 1-0, graţie golului marcat în minutul 57 de Balan.

În timp ce, CS Mioveni a suferit o înfrângere, în deplasare, pe terenul Gazului, scor final 0-1. Golul a fost marcat de Chamed, din penalty, în minutul 14.

Intrarea generală este 20 de lei. Accesul în tribune este permis începând cu ora 19:30.

Spectatorii trebuie să facă dovada vaccinării anti Covid, a testului PCR negativ făcut cu maximum 72 de ore înainte, a testului rapid negativ făcut cu maximum 48 de ore înainte, sau dovada trecerii prin boală în urmă cu maximum 180 de zile.

Afla mai multe despre: rapidcs mioveniliga 1