VIDEO | Start perfect pentru U Cluj în play-out-ul Ligii a II-a. Echipa lui Costel Enache, victorie cu 4-2 în deplasarea de la Slatinagalerie foto

Liga 2

U Cluj s-a impus fără probleme în prima etapă din play-out-ul Ligii a II-a. Repartizată în Grupa A, echipa lui Costel Enache a trecut cu 4-2 de CSM Slatina, penultima clasată.

Gazdele au început perfect meciul şi au deschis scorul încă din minutul 4, când Rogoveanu a transformat fără emoţii o lovitură de la 11 metri. Taub a egalat apoi cu o execuţie superbă (VIDEO AICI), în timp ce Dican, în minutul 50, i-a adus pe jucătorii lui Costel Enache pentru prima dată în avantaj.

U Cluj a mai marcat prin Mester şi din nou prin Dican, iar Ianis Stoica a stabilit scorul final cu un gol înscris pentru Slatina în minutul 88. U Cluj s-a impus cu 4-2 şi şi-a asigurat deja, în mare măsură, salvarea de la retrogradare.