VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 1-1. "Câinii" lui Contra au jucat doar o repriză. Borja Valle a reuşit un adevărat GOLAZO. Botoşani a pierdut primele puncte în acest sezon

Dinamo a remizat cu FC Botoşani, 1-1, în primul meci al etapei cu numărul trei din Liga 1.

VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 1-1

• Dinamo: Straton - David Gonzales, Puljic, R. Grigore, Blanco - Sorescu, Răuţă, J. Gol, Fabbrini - Nemec, Măgureanu
  • Rezerve: Eşanu, Bejan, Ehmann, I. Şerban, Mihaiu, G. Creţu, Bani, Borja Valle, Camara
  • Botoşani: Pap - Haruţ, Chindriş, Şeroni, Holzmann - Babunski, Cascini - Aşkovski, Ofosu, Keyta - Dugandzic
  • Rezerve: Hankic, Patache, Ţigănaşu, E. Florescu, D. Croitoru, M. Roman I, CÎmpanu, Fili, Plămadă

Final de meci.

Min. 90+1: Eliminare la FC Botoşani! Cascini primeşte al doilea cartonaş galbene după ce l-a ţinut de tricou pe Borja Valle.

Min. 70: GOOOOOL Dinamo! Borja Valle marchează un gol formidabil, din propria jumătate.

Min. 54: Ocazie Dinamo! Nemec este servit perfect, dar atacantul trimite mult peste poartă.

Cosmin Contra a făcut două schimbări la pauză. Au ieşit Măgureanu şi Fabbrini, au intrat Borja Valle şi Camara.

Min. 37: GOOOOOL Botoşani! Lopez îşi trimite mingea în proprie poartă.

Min. 20: Ocazie Botoşani! Keyta a fost la un pas de a deschide scorul. A fost servit perfect de Ofosu, a rămas singur cu Straton, dar a tras în portar.

Min. 10: Ocazie Dinamo! Şutul spre poartă a fost respins în corner.

A început meciul.

Pauza pentru meciurile dedicate echipelor naţionale s-a terminat, iar Liga 1 va reveni cu derby-ul Dinamo - FC Botoşani, care se va juca vineri, de la ora 21:00, şi va fi transmis pe Telekom Sport 1 şi telekomsport. Va fi al doilea meci pentru Cosmin Contra, care a început un nou mandat, şi care încearcă să îi readucă pe "câini" sus în clasament.

Redebutul lui Cosmin Contra la Dinamo a însemnat o înfrângere, 0-1 cu Chindia Târgovişte, la Ploieşti.

LIVE VIDEO | Dinamo - FC Botoşani, vineri, de la 21:00, pe Telekom Sport 1 şi telekomsport.ro

De la momentul meciului de redebut pentru Cosmin Contra la Dinamo, şefii şi antrenorul au lucrat intens asupra lotului. Dinamo a făcut transferuri pe bandă rulantă şi va putea afişa o echipă schimbată la meciul de pe teren propriu. Partida dintre Dinamo şi FC Botoşani se va juca pe stadionul Dinamo, după ce Arena Naţională a fost închisă pentru a se lucra la gazon, care a arătat foarte rău la meciul naţionalei jucat contra Irlandei de Nord, în Liga Naţiunilor.

Adam Nemec, Janusz Gol, Vlad Achim, Borja Valle, Isma Lopez, Alexander Gonzalez şi Juan Camara sunt transferurile făcute de Dinamo în ultimele săptămâni.

Afla mai multe despre: dinamofc botosaniliga 1preview