VIDEO | Farul Constanţa - Chindia Târgovişte 0-3. Chindia dă 2 goluri superbe, în 2 minute şi rezolvă uşor calificarea

Cupa României

Farul Constanţa - Chindia Târgovişte, în optimile de finală ale Cupei României, s-a terminat 0-3. Partida a fost dominată în totalitate de Chindia, iar niciuna dintre echipe nu poate avea plângeri despre scorul final. Cei trei marcatori au fost Berisha (39), Iacob (70), Diaz (72). Chindia Târgovişte ajunge, astfel, în sferturile Cupei României.

Chindia a reuşit să se califice în sferturile Cupei României, în urma victoriei, în deplasare, împotriva Farul Constanţa. Scorul final a fost 3-0, Berisha (39), Iacob (70) şi Diaz (72) înscriind golurile. Partida a fost dominată, din start, de formaţia din Târgovişte, iar constănţenii nu au avut aproape nicio ocazie. Ultimele două goluri ale meciului au fost cu adevărat de colecţie, iar Emil Săndoi poate fi mulţumit de prestaţia baieţilor săi. Chindia li se alătură Dunării Călăraşi şi Petrolului Ploieşti în sferturile Cupei şi este prima reprezentantă a Ligii 1 ajunsă în acea stagiune.

Farul - Chindia 0-3

Farul: Dur-Bozoancă- Bejan, Leca, Ursu, Carabela- Antonache (C), Cruceru, Mihai- Damaşcan, Măzărache, Bîrnoi

Rezerve: Fara, Panait, Silaghi, Cărăuş, Stoica, Bălan, Pelivan, Banyoi, Gîsă

Chindia: Moldovan- Martac, Şerban, Dinu, Fomba- Kocic, Berisha, Atanase, Yameogo- Raţă, Mitrea

Rezerve: Pop, Dumitraşcu, Dulca, Iacob, Căpuşă, Diaz, Ioniţă

Min 90: Se încheie partida. Chindia Târgovişte îşi continuă aventura în Cupă, în urma unei partide pe care au dominat-o şi pe care au câştigat-o, meritat.

Min 72: GOOOOL Chindia!! 2 goluri în 2 minute pentru trupa lui Săndoi. Diaz reuşeşte şi el o perlă de gol.

Min 70: GOOOOL Chindia!! Paul Iacob reuşeşte o execuţie superbă, din lovitură liberă şi trimite mingea în vinclu. Scorul este 0-2.

Min 46: A început a doua repriză.

Min 45: Se încheie prima repriză. Chindia a dominat pe tot parcursul acesteia, dar ocaziile au fost rare. Scorul rămâne 0-1.

Min 39: GOOOOL Chindia! O centrare, din partea stângă, de la Şerban, îl găseşte pe Berisha, care nu greşeşte de această dată şi trimte balonul în plasă. Scorul este 0-1.

Min 28: Ocazie Chindia! Berisha primeşte o centrare bună, dar trimite slab, pe lângă.

Min 8: Şansă pentru Chindia! Şerban trimite un şut de la distanţă, dar acesta trece pe lângă.

Farul este suţinută de suporteri, în număr de 250-300, ce s-au strâns în faţa stadionului pentru a îşi încuraja favoriţii.

Min 1: A început meciul!

Afla mai multe despre: farul