VIDEO | FC Argeş - Viitorul 1-0. Argeşenii îşi continuă seria fără înfrângere. Piteştenii au ajuns la 9 partide fără eşec în Liga I + Viitorul a uitat să câştige

FC Argeş a învins-o, pe teren propriu, pe FC Viitorul, scor 1-0, în runda cu numărul 23 din Liga I.

Singurul gol al partidei a fost marcat de tânărul Turda Grigore în minutul 71. Grigore a marcat pentru prima dată în Liga I.

Argeş îşi continuă seria de meciuri fără înfrângere, piteştenii au urcat pe locul 10 în clasamentul din Liga I, cu 26 de puncte. În timp ce, Viitorul trece printr-o criză şi este pe locul 11 în clasament, cu 25 de puncte.

LIVE VIDEO | FC Argeş - Viitorul 1-0 (Turda Grigore 71)

FC Argeş: Greab - De Jonghe, Maric, Turda, Muşat - Mezza Colli, Şerban - Barbu, Palic, Dumitru - Malele
Rezerve: Micle - Boldor, Leca, Grecu, Honciu, Năstăsie, Maes, De Lucas, Mediop

Viitorul: Cojocaru - Benzar, Mladen, Dobrosavlevici, Boboc - C. Matei, Artean, Ciobanu - Grădinaru, Ganea, Jo Santos
Rezerve: Căbuz - Sabala, Grtosu, Babunski, Grameni, Andronache, Pitu, Măţan, Dussaut

Stadion: „Nicolae Dobrin” (Piteşti)
Arbitru: Sebastian Colţescu / A1: Vasile Marinescu; A2: Adrian Popescu

Min 90+3: S-a terminat meciul! Gazdele au câştigat duelul cu Viitorul!

Min 71: GOOOOOOOOOOL! Argeş deschide scorul! De la un corner bine bătut, Grigore Turda marchează pentru gazde! Fundaşul a marcat primul gol în Liga I

Min 54: Galben pentru Malelele. Jucătorul lui FC Argeş îşi faultează un adversar

Min 35: Ocazie mare Jo Santos! Viitorul, aproape de a deschide scorul înainte de pauză

Min 22: Gazdele deschid scorul, dar arbitrul consideră că e offside şi îl anulează

Min. 1 - A început meciul!

Mircea Rednic, antrenorul Viitorului, caută prima victorie de la venirea la echipa din Constanţa. FC Argeş îşi continuă seria fără victorii, în ultima partidă s-a impus în faţa echipei Astra Giurgiu, scor 2-0, şi a ajuns la opt partide fără eşec în Liga I.

Afla mai multe despre: fc viitorul